Únava môže byť príznakom choroby.

Únava môže byť príznakom choroby.

Stránka obsahuje informačné informácie iba na informačné účely. Diagnóza a liečba ochorenia by sa mala vykonávať pod dohľadom odborníka. Všetky lieky majú kontraindikácie. Vyžadujú sa odborné konzultácie!

Všeobecné informácie

únava známy ako osobitný stav tela spôsobený nadmerným napätím v mysli alebo svaloch, ktoré sa prejavuje ako klesá schopnosť pracovať v priebehu času. V tomto prípade sa často používa pojem „únava“, ale nie je to úplne správne. Napokon, únava je predpojaté hodnotenie stavu, ktorý v niektorých prípadoch nesúvisí s preťažením. Pri duševnej únave sa človek cíti oslabený, potláčaný myšlienkami.

 • Nevyvážené menu,
 • Nedostatok odpočinku,
 • Príliš aktívna alebo zdĺhavá fyzická práca,
 • Dysfunkcia štítnej žľazy,
 • depresie,
 • tehotenstvo,
 • anémia,
 • Častý nápoj,
 • Nedávne infekčné alebo akútne respiračné vírusové ochorenie (Arvi).

Únava a slabosť sú príznakmi syndrómu chronickej únavy.

Únava je často jedným z príznakov syndrómu chronickej únavy. V zriedkavých prípadoch je únava osobitnou individuálnou charakteristikou nervového systému. V tomto prípade sa vyskytuje od veľmi raného veku. Takéto deti sú veľmi pokojné, nikdy nehrajú dlhé a hlučné hry, sú pasívne a často v zlej nálade.
Únava je často spôsobená určitými príčinami, ako sú stres, choroba, emocionálny stres, zmenená aktivita.

Ak je únava spojená s CFS, nevyhnutne sa spája s neschopnosťou sústrediť sa, častými bolesťami hlavy, ospalosťou, podráždenosťou, poruchami spánku, keď človek nie je schopný spať v noci a je ospalý počas celého dňa. Tento depresívny stav znižuje pohyblivosť a flexibilitu človeka – zmeny telesnej hmotnosti, môžu sa začať uvoľňovať po pití, bolesti chrbta a kĺbov, ľahostajnosť ku všetkému, často kožné ochorenia, alergie..

Medzi ďalšie príznaky syndrómu chronickej únavy patria:

 • Znížené zameranie,
 • bolesti hlavy,
 • Bolesť v krku,
 • Zväčšené a bolestivé lymfatické uzliny,
 • Polročná letargia,
 • Nedostatok čerstvosti a aktivity po spánku,
 • Únava po veľmi malom strese.

Bohužiaľ, žiadna analýza neurčí takú léziu Move & Flex u pacienta. Človek nesie bremeno problémov, s ktorými sa nevie vyrovnať, snaží sa byť vo všetkom najlepší, a preto trpí syndrómom chronickej únavy. Lekár obvykle diagnostikuje neurovegetatívnu poruchu. Okrem toho liečba spravidla veľmi nepomáha. V takom prípade by liečba mala byť komplexná.

únava

Je to pocit úplného vyčerpania, keď skutočne chcete spať alebo si len ľahnúť. Je to prirodzená reakcia tela s veľmi ťažkou fyzickou prácou, so zlým odpočinkom alebo emočným stresom. Zvýšená únava však niekedy naznačuje fyzické alebo duševné ochorenie.
Tento príznak je často jediný. V takom prípade ani dobrý a dlhý odpočinok nepomáha znižovať únavu..
Ak je únava spôsobená chorobou, môže to pokračovať tak dlho, ako budete chcieť, bez toho, aby ste sa zlepšili, napriek zvyšku. Náhle zvýšenie aktivity sa niekedy môže zmeniť na dlhé obdobie únavy..

Únava je normálny stav dospievajúcich počas puberty. V tomto prípade však zohráva dôležitú úlohu psychologická situácia, v ktorej dieťa žije. Depresia spôsobená problémami so školou alebo rodičmi môže niekedy spôsobiť, že dieťa spí veľmi dlho – ochranný mechanizmus používaný v tele..

Zvýšená únava je niekedy spojená s metabolickými poruchami. Ak sa živiny spracúvajú príliš rýchlo a telo nemá čas ich používať ako zdroj energie alebo ak sú spracované príliš dlho. Takáto lézia môže byť spojená s hormonálnymi zmenami a podvýživou.

Ospalosť a únava sú príznakmi neurasténie

Kombinácia týchto dvoch symptómov často naznačuje prítomnosť takzvaného komplexu neurastenických symptómov alebo asténie. Toto je veľmi častý stav, ktorý postihuje jednu tretinu pacientov s neurózou..
Takíto pacienti sú veľmi citliví na ostré zvuky, jasné svetlo, často majú bolesti hlavy, sú unavení a cítia sa unavení aj po odpočinku. Pacient sa necíti sebavedomý, rozrušený a neschopný odpočívať. Je pre neho ťažké sústrediť sa, a preto je rozptýlený a výrazne znižuje svoju pracovnú kapacitu. Okrem toho môže mať pacient zažívacie ťažkosti.
Podobné príznaky sú typické pre hypostatickú neurasténiu..

Zvyšujeme pracovnú kapacitu

Existujú dve triedy liekov, ktoré môžu významne ovplyvniť zníženie únavy a zvýšenie výkonnosti..

vitamíny
Zvýšené cvičenie zvyšuje potrebu akéhokoľvek vitamínu v tele. Z tohto hľadiska je lepšie používať zložité prípravky a kombinácia vitamínov a minerálov je najlepšou voľbou. Trvanie prijatia by nemalo byť kratšie ako jeden mesiac.
Ak chcete obohatiť svoju stravu o vitamíny, zinok a železo, môžete si vziať Spirulina. Existujú kombinácie Echinacea, Dogroze, Citrón, Royal želé, Propolis. Takéto kombinácie zvyšujú účinnosť liečiva..

Na stimuláciu tela
Na tento účel sa používajú fytopreparáty na báze leuzea, eleuterokoka, ženšenu, hrozna čínskej magnólie. Spolu s aktiváciou tela lieky zvyšujú imunitu, zvyšujú sexualitu a aktivujú funkcie nervového systému.

Široko sa používajú prípravky na báze karnitínu. Normalizujú metabolizmus bunkovej energie, pomáhajú vyrovnať sa so zvýšeným cvičením, znižujú únavu svalov, pretože bunky s väčšou pravdepodobnosťou prežijú nedostatok kyslíka a zvyšujú v nich produkciu energie. Tieto lieky majú dobre preštudované anabolizačné vlastnosti (urýchliť metabolizmus), takže sú veľmi vhodné na ťažkú ​​fyzickú aktivitu.

Prípravky z materskej kašičky majú rovnaký účinok (apilakas) a peľ. Odstraňujú napätie svalov, tonus, znižujú stres, zápaly, inhibujú mikrobiálny a vírusový vývoj. Je to potrebné, pretože obrana tela sa počas aktívnej práce znižuje.
Peľ obsahuje hormónové látky, ktoré sú vysoko anabolické. Okrem toho má hmotnosť aminokyselín a obsahuje rastové faktory, ktoré pomáhajú bunkám zotaviť sa.
Na aktiváciu vášho energetického metabolizmu môžete použiť sukcinátové, aminokyselinové lieky.

Chronická únava je dôsledkom hypoxie tkaniva

Pred tridsiatimi rokmi nikto nevedel o chronickej únave alebo únave. Tento jav sa vysvetľuje horúčkovitou záťažou na tele vrátane psychologického. Čím vyššie je zaťaženie, tým väčšia je potreba kyslíka v tele. Ale kde získať viac? Preto každý moderný človek trpí nedostatkom kyslíka v tkanivách. Tento stav tiež spôsobuje metabolickú poruchu: zvýšený príjem glykogénu, kyselinu mliečnu, hormóny a aminokyseliny v tele. To znamená, že metabolické procesy sú potlačené a metabolické produkty sa z tkanív neodstraňujú..

V tomto stave imunita nemôže chrániť telo pred vírusmi, choroboplodnými zárodkami a hubami. Za normálnych podmienok sú všetky tieto patogény imunitnými orgánmi ľahko zničené..
Existujú iba dva spôsoby, ako z tejto situácie: dodať telu dostatok kyslíka alebo znížiť intenzitu záťaže.

Únava svalov

Únava svalov sa nazýva myasténia. Slovo je preložené z gréčtiny ako slabost. Pri myasténii gravis sú svaly slabé a pri najmenšej námahe dochádza k únave. Príčina choroby nie je úplne jasná, existujú však názory, že myasténia gravis spôsobuje dysfunkciu týmusu, keď špeciálny typ autoimunitného tela vstupuje do krvného obehu, ktorý mení nervové impulzné pohyby svalov. Ochorenie často postihuje spravodlivejšie pohlavie. Na planéte je v priemere chorých 4 zo 100 000 ľudí.

Môže byť postihnutý akýkoľvek sval v tele, ale viac náchylné svaly zodpovedné za otváranie očí, prehĺtanie, hlasivky, svaly tváre..
Stav pacienta sa postupne zhoršuje a stupeň progresie je individuálny.
Liečba sa vykonáva odstránením týmusu alebo rádioterapie. Táto metóda pomáha 70% pacientov. Imunosupresíva sa niekedy používajú, ak sa žľaza neodstráni..

Mentálna únava. asténia

Duševná únava je veľmi častá sťažnosť. Vo väčšine prípadov je tento stav neškodný a eliminovaný adaptogénmi. Ak sa však pacient po odpočinku cíti unavený, jeho teplota náhle stúpa, objaví sa bolesť a nespavosť a jeho pracovná kapacita, zvyčajne diagnostikovaná asténiou, klesá. Asténia môže byť sledovaná z hľadiska fyzických aj duševných ochorení..

Z lekárskeho hľadiska je asténia duševná porucha, pri ktorej pacient pociťuje zvýšenú duševnú únavu, slabosť tela a emocionálnu nestabilitu pozadia. Veľmi často závraty, bolesť kĺbov alebo svalov.

Asténia môže byť kombináciou úplne odlišných príznakov a je možné pozorovať neznášanlivosť voči jasnému svetlu, zvukom a určitým zápachom. Pacient sa stáva veľmi citlivým na bolesť. Niektorí pacienti sa stávajú veľmi zraniteľnými a znepokojujúcimi, zatiaľ čo iní sú naopak ospalí a ľahostajní ku všetkému..
Ak lézia nesúvisí s telesným ochorením, znamená to funkčnú asténiu, ktorá sa vyvíja po ťažkom šoku, po tehotenstve a pri pôrode, po požití alkoholu a drog..
Rozvoj asténie môže byť spôsobený použitím mnohých liekov: tieto môžu zahŕňať hormonálne kontraceptíva, prášky na spanie, antihistaminiká, antipsychotiká, sedatíva, antihypertenzíva…

Ak sú astenické príznaky sprevádzané zvýšenou telesnou teplotou, horúčkou, potením, opuchnutými lymfatickými uzlinami a všetky tieto choroby trvajú šesť alebo viac mesiacov, môže to byť jediný prejav encefalitídy. Občas sa môže pozorovať astenický syndróm aj pri enterovírusoch, mononukleóze, adenovírusoch a iných chorobách…
Ďalšou príčinou duševnej únavy môže byť narušenie metabolických procesov. V tomto prípade by ste mali objasniť diagnózu pomocou glukózy, kreatinínu a elektrolytov..

Únava očí. astenopia

Príčinou astenopie je zvyčajne predĺžená alebo neustála záťaž na vizuálnych orgánoch vedľa, tj niečo čítať alebo písať. Pri nesprávne vybratých šošovkách na okuliare existuje tiež možnosť astenopie..

symboly:

 • Bolesť očí,
 • bolesť hlavy,
 • Problémy so zameraním.

Ak sa vyššie uvedené príznaky objavia náhle, môžu naznačovať prítomnosť glaukómu. Preto by ste mali navštíviť očného lekára.

Po chvíli sa zrak zhoršuje počas astenopie, pacient sa začne triasť, je ťažké rozlíšiť vzdialené objekty a má ťažkosti s čítaním.
Cvičte oči, aby ste uľahčili prácu so zrakovými orgánmi. Napríklad po každej hodine práce s počítačom si chvíľu odpočinúť a pozrieť sa na vzdialenosť (oknom) Zoberte zložité stopové prvky vitamínov a minerálov vrátane vitamínov E, A, B2 a B6, taurínu a L-cysteínu, selénu, medi, zinku, chrómu…

Ale hlavná vec pri astenopii nie je namáhanie očí. Pred spaním by ste mali na oblasť očí aplikovať obklad so studenou vodou alebo ľadom 10 až 15 minút. Kompresiu môžete vykonať popoludní.

Únava na jar

Mnoho ľudí všetkých vekových skupín trpí na jar depresiou a únavou. Znížené emocionálne pozadie je skvelou živnou pôdou pre rôzne choroby vrátane nervových.

Príčinou jarnej sleziny môžu byť ultrafialové lúče, nedostatok kyslíka, nedostatok pohybu. Tí, ktorí zimu „ležia na sporáku“, majú tento syndróm štyrikrát vyššiu pravdepodobnosť. Takíto ľudia ochorejú ľahšie, strácajú schopnosť pracovať, unavujú sa rýchlejšie a idú spať.

Vitamíny v potravinách pomáhajú telu: pečeň, mäso, mlieko, ovocie a zelenina, chudý tuk. Sú to vitamíny C, D, A, B, kyselina listová, beta-karotén. Aktivujú mnoho systémov a tónujú ich.
Fyzická aktivita je tiež skvelým prostriedkom na jarné prázdniny. Prechádzka na čerstvom vzduchu, kontrastná úprava vody pomôže regulovať nervový systém, zlepšovať krvné cievy a posilňovať imunitný systém..

Na upokojenie chvejúcich sa nervov môžete piť tinktúru pivoniek, riedenie matky, valeriána. Posilní sa tým telo pri zvládaní stresu, predíde sa zúfalstvu a zúfalstvu. Zároveň, aby sa zabránilo exacerbácii rôznych gastrointestinálnych chorôb, ktoré sa zvyčajne pozorujú v pozadí fragmentovaného nervového systému,..

Počas tehotenstva

Únava je veľmi častá sťažnosť u tehotných žien a často sa pozoruje pri narodení. Ak únava nezmizne počas normálneho životného štýlu, pri správnej výžive a liekoch, môže to byť patologický stav. Podobné javy nie sú neobvyklé v prvom a treťom trimestri. Žena by mala sťažnosť nahlásiť lekárovi a podrobiť ju dôkladnému vyšetreniu.

Zhoršenie celkového zdravotného stavu v prvom trimestri tehotenstva často vedie k únave, čo je porucha nálady, ktorá zvyčajne po dobrom odpočinku zmizne. Ak únava pretrváva, treba sa poradiť s lekárom. Ak je to sprevádzané znížením telesnej hmotnosti, zhoršenou funkciou orgánov, žena by mala byť odoslaná do nemocnice.
Únava sa vyskytuje pomerne silne pri viacnásobnom tehotenstve; v takom prípade sa často vyskytuje na pozadí vysokého krvného tlaku, polycystických vaječníkov alebo hormonálnych porúch..
Pomalé a bezmocné, s častým a silným zvracaním v prvom trimestri nastávajúcich matiek so závažnou toxikózou..

Počas druhého a tretieho trimestra sa výrazne zvyšuje hmotnosť ženy, čo tiež ovplyvňuje celkový stav a je príčinou únavy. Veľmi časté sú poruchy trávenia, muskuloskeletálna bolesť, svrbenie, poruchy spánku. Tieto poruchy obvykle po dobrom odpočinku spontánne vymiznú..
Ženy sú veľmi rýchlo unavené poruchou funkcie obličiek, polyhydramniom, degeneráciou pečene, neinfekčnou žltačkou. Tieto podmienky horšie tolerujú primitívne ženy.

Čo robiť, ak sa žena rýchlo unaví, je vyčerpaná, ale nemá fyziologické abnormality?
1. Spať 8 až 9 hodín denne, najlepší čas na odpočinok je od 22 do 7 ráno.
2. Chôdza, plávanie alebo ľahká gymnastika sú užitočné pred spaním.
3. Pred spaním dobre vetrajte miestnosť..
4. Pred spaním sa osprchujte.
5. Vypite 200 ml mierne zahriateho mlieka s lyžičkou medu.
6. Jedzte kúsok varenej morky – obsahuje tryptofán, ktorý zlepšuje spánok.
7. Na pohodlie spánku používajte malé vankúše. Umiestnite ich medzi kolená, pod spodnú časť chrbta alebo čo najpohodlnejšie.
8. Odpoludnie si odpočiňte pol hodiny.
9. Jedzte vyvážene, dávajte si pozor na vitamíny. Veľmi užitočný špenát, jablká, marhule, ríbezle, šípky, granátové jablká, pohánka, ražný chlieb, mrkva.

Únava, nevysvetlená vonkajšími príčinami, obyčajne znamená, že dieťa ochorie. Stáva sa, že dieťa je slabé aj po chorobe, hoci sa deti zvyčajne zotavujú pomerne rýchlo.
Deti majú najdlhšiu regeneráciu z niektorých vírusov, najmä v dôsledku recidívy horúčky. Prvé príznaky choroby sú bolesti v krku. Letargia a slabosť po takejto chorobe môžu trvať niekoľko mesiacov.

Ak je dieťa rýchlo unavené, často pije ťažko a močí, môže to naznačovať prítomnosť cukrovky. Ihneď by ste mali navštíviť svojho lekára, aby ste zistili ktorýkoľvek z vyššie uvedených príznakov, spolu s chudnutím a epigastrickou bolesťou.
Ak sa dieťa zotavuje z vírusovej infekcie a je slabé, na jeho zlepšenie nie sú potrebné žiadne osobitné opatrenia. Telo normalizuje svoju prácu po chvíli. Potrebujete viac súcitu so svojím dieťaťom a jeho činnosť by mala byť možná.

Bežnou príčinou únavy je emočné preťaženie. Pri takýchto problémoch sa výkon mnohých systémov dieťaťa môže zhoršiť. Dieťa môže mať slabý spánok, môže byť hyperaktívne, môže odmietnuť navštevovať zariadenia starostlivosti o deti. Môže spôsobiť únavu a nedostatok spánku..

Ak si dospievajúci všimne únavu, pravdepodobne to nie je veľký problém. Je to úplne prirodzené: fázy aktivity sa nahrádzajú neaktívnymi fázami.
Existuje veľa liekov, ktoré môžu potláčať energiu dieťaťa. Pri užívaní akýchkoľvek liekov by ste sa mali poradiť so svojím lekárom o možných vedľajších účinkoch..
Jednou z bežných príčin únavy detí je anémia. Krvný test dá presnú odpoveď na otázku jeho dostupnosti..
Chronické infekčné choroby tiež významne znižujú energiu dieťaťa.

diagnostika

Ak je únava sprevádzaná krvácaniemi z nosa, mdloby, choroby podobné migréne, závraty, treba pacienta vyšetriť…

Dospelým pacientom a deťom sa môžu predpísať tieto metódy:

 • elektroencefalogram,
 • MRI,
 • Denne sa vykonáva krvný tlak,
 • Preskúmanie dolnej časti,
 • Duálne transkraniálne vaskulárne skenovanie krku a hlavy,
 • Rozhovor s psychológom,
 • Testy na hladiny hormónov, chémia krvi, moč a krvné testy, imunogram,
 • Niekedy je potrebné konzultovať kardiológa, gastroenterológa a ďalších odborníkov.

Ako sa vysporiadať s týmto fenoménom?

1. Nedodržiavajte diétu. Žiadna strava nemôže poskytnúť telu všetky základné látky a tým aj únavu. Bez dostatočnej energie zvonka začne telo šetriť energiu. Jedna strava je obzvlášť škodlivá. U žien je minimálny denný príjem kalórií 1200. Táto úroveň závisí od fyzickej aktivity, veku a pohlavia. Jedzte 4 krát denne.
2. Dobre si oddýchnite. Ak to chcete urobiť, cvičte, choďte spať súčasne, nepite alkohol pred spaním.
3. Mala by sa zachovať určitá úroveň fyzickej zdatnosti. Vyžaduje si to cvičenia. V opačnom prípade si svaly „nepáči“ používanie kyslíka av prípade núdze odmietajú pracovať.
4. Naučte sa relaxovať. Moderný život je plný stresu, relaxácia vám pomôže zotaviť sa z nich. Akonáhle ste sa naučili techniku ​​relaxácie, je len 10 minút na oddych.
5. Pridajte do svojho jedla čerstvú citrónovú, pomarančovú, grapefruitovú šťavu. Môžete si pripraviť kokteil a rozriediť ho vodou alebo piť jednu zo štiav. Mal by byť zriedený vodou v rovnakých pomeroch.
6. Sušené ovocie, najmä dáta, sú pre telo veľkým zdrojom minerálov. Ale majú veľmi vysoký obsah kalórií, takže bude stačiť 8 až 10 kusov denne.

Ľudové metódy

1. Cesnak uvaríme v mede, rozdrvíme a zjeme 1 polievková lyžica. hrôza s úplnou bezmocnosťou alebo únavou.
2. Vezmite 100 g. Byliny Astragalus (nie sušené), pridajte 1 liter. červené stolové víno, skladované 21 dní, občasné pretrepávanie. Prepadne sa cez sito a vypije sa 30 g. ráno, popoludní a večer 30 minút pred jedlom.
3. Vezmite prázdnu fľašu, pridajte toľko nasekanej repy, ako je to možné, nežujte, nežujte, naplňte vodkou. Skladujte na sklade 2 týždne. Užívajte 25 ml jedenkrát denne na lačný žalúdok. Takéto opatrenie pomôže znížiť únavu a obnoviť aktivitu..
4. 200 g. otruby nalejte do 1 litra. vriacou vodou, povarte 60 minút, pretrite gázou. Pite 3-4 krát denne na lačný žalúdok.
5. Jemne nasekajte koreň zeleru, pridajte 200 ml vody s izbovou teplotou, nechajte ho 2 hodiny. Rozdeľte na niekoľko dávok a pite denne. Veľmi dobré tóny.
6. Vypite 100 ml čerstvo vylisovanej šťavy z červenej repy trikrát denne.
7. Namiesto čajových listov použite čerstvé jahodové listy.
8. Pite silný zelený čaj. Vymeňte ich za iné nápoje..
9. Vypite čierny čaj s mliekom a medom.
10. Namiesto čaju pite mätu.
11. Pite šťavu z granátového jablka.
12. Vypite 100 ml hroznovej šťavy rozdelenej na malé časti: dúšok každých 120 minút.
13. Jedzte zajaciu kapustu a aktivujte svoje telo.
14. Jedzte veľa orechov. Všetky časti rastliny sa konzumujú..
15. Podzemné časti a svätojánske kvety stimulujú a zlepšujú chuť do jedla. Rastlinu môžete vysušiť, rozdrviť na múku a pripraviť z nej koláčiky.
16. Pridajte 2 čajové lyžičky islandského machu pri izbovej teplote do 400 ml vody, zapálte a privarte. Ihneď odstráňte, nechajte vychladnúť, preosejte cez sito. Výsledné množstvo vypite po dobu 24 hodín. Môžete urobiť odvar: 25 gr. suroviny 750 ml vriacej vody. Varte pol hodiny, prejdite sitom a pite denne.
17. Rozdrvte 12 citrónov s kôrou, zmiešajte s niekoľkými plátkami strúhaného cesnaku, pridajte do 0,5 l. fľašu. Pri izbovej teplote sa pridá voda. Ukladajte štyri dni v komore. Potom usporiadajte za studena. Pitie po 1 jedle ráno 20 minút pred jedlom.
18. Vezmite 24 citrónov, 0,4 kg cesnaku. Pomocou cesnakového lisu pripravte z cesnaku citrónovú šťavu, všetko premiešajte a nalejte do sklenenej fľaše. Prikryte látkou. Použite čajovú lyžičku teplej vody raz denne.
19. 1 polievková lyžica chlpatého kvetu Astragalus pridajte 200 ml vriacej vody, pridržiavajte 3 hodiny, spotrebujte 2 polievkové lyžice. 4-5 krát denne po dobu 60 minút pred jedlom.
20. 2 polievkové lyžice vtáka Highlander naliať 1 liter. vriacou vodou a držať 120 minút. Prepadne sa sitom, naleje sa med a trikrát denne sa vezme 200 ml na lačný žalúdok.
21. 3 polievkové lyžice čierneho ríbezle ponechávajú dve hodiny vriace dva šálky vriacej vody. Užívajte 100 ml trikrát až päťkrát denne pred jedlom.
22. Vytvorte dresing kvetu červeného ďateliny. Pite namiesto čaju s impotenciou.
23. Pridajte dve polievkové lyžice drveného koreňa mrkvy do 500 ml vriacej vody. Po 2 hodinách prepláchnite sitom a používajte 100 ml trikrát denne.
24. Vezmite 3 polievkové lyžice. k nasekanej ovsenej slame pridajte 400 ml vriacej vody. Nechajte vychladnúť. Pite denne.
25. Pridajte 2 čajové lyžičky borievky do 400 ml vody pri izbovej teplote, držte 2 hodiny, preosejte cez sito. Užívajte 1 polievkovú lyžicu 3-4 krát denne.
26. Varte 2 polievkové lyžice byliniek ustríc v 500 ml vriacej vody po dobu 60 minút. Prepadnite sitom a pite 50 až 70 ml trikrát denne po dobu 60 minút pred jedlom.
27. 1 polievková lyžica (zelené časti) povarte 200 ml vriacej vody, nechajte 60 – 120 minút, spotrebujte 2 polievkové lyžice. trikrát denne na lačný žalúdok.
28. Pridajte 3 čajové lyžičky byliniek Pikulnik do 400 ml vriacej vody, varte 60 – 120 minút, prefiltrujte cez sito a vypite 100 ml tepla trikrát denne na lačný žalúdok..
29.. Vypustite podzemné časti Rhodiola rosea, rozdrvte a pridajte alkohol (70 percent.) v pomere: 10 g. suroviny na 100 ml alkoholu. Užívajte 15 až 20 kvapiek trikrát denne.
30. 50 gramov suchého hypericum zalejeme 500 ml kahoru, vložte do parného kúpeľa na pol hodiny. Užívajte jednu polievkovú lyžicu trikrát denne týždeň a pol pred jedlom.
31. Zemiaky uvarte v kôre, nemôžete trochu uvariť. Užívajte 200 ml studeného vývaru raz za dva dni.
32. 20 g. čakanka zalejeme pohárom vriacej vody. Varte 10 minút, prepadnite sitom a použite jednu polievkovú lyžicu každé 4 hodiny. Môžete naliať 20 gr. čerstvé korene 0,1 l. alkoholu. Skladujte na sklade 10 dní. Vezmite 20 kvapiek päťkrát denne.
33. 20 g. Nalejte ovocie čínskej Schisandry do pohára vriacej vody. Vezmite lyžicu trikrát denne s trochou zahrievania. Pred jedlom alebo štyri hodiny po jedle.

Vzhľadom na to, že zvýšená únava je často spôsobená nedostatkom vitamínov B, pivovarské kvasnice sú vynikajúcim prostriedkom na normalizáciu stavu. Dnes sú dostupné vo forme tabliet alebo kapsúl. Kvasinky obsahujú vitamíny B1, B6, B2, B9, PP, H, E. Kvasinky obsahujú okrem vitamínov aj esenciálne aminokyseliny a mastné kyseliny (linololén, oleín a arachidón) a stopové prvky: mangán, zinok, železo, horčík, vápnik.

Pivné kvasnice majú pozitívny vplyv na organizmus vďaka svojim mnohým biologicky aktívnym látkam:

 • zlepšiť trávenie,
 • zlepšiť imunitu,
 • na posilnenie tela v extrémnych podmienkach,
 • pomáha čistiť tkanivá metabolických produktov,
 • prevencia alergických udalostí, osteoporózy, kazu,
 • regulovať nervový systém.

Je určený na použitie u dospelých pacientov a nespôsobuje žiadne nepohodlie. Jedinou kontraindikáciou je špecifickosť pivovarských kvasníc..
Liek sa užíva na mesiac, potom nasleduje pätnásťdňová prestávka a môžete pokračovať v liečbe.

Čistenie vody

1. Plávať vo vode pri 37,5 stupňov. Môžete len držať nohy v teplej vode.
2. Nalejte 45-50 stupňov Celzia vodu do vedra a ďalšiu vodu pri izbovej teplote. Spustite nohy do prvého vedra na 5 minút, potom do druhého. Urob to päťkrát. Potom urobte masáž chodidiel krémom alebo gáforom.
3. Každý deň čistite alebo utierajte studenú vodu. Tento postup je najužitočnejší ráno.
4. Pri intelektuálnej práci je užitočné sa pred spaním kúpať (teplota vody 42 stupňov) na nohy. Pomôže to odobrať krv z mozgu na nohy..
5. Vydajte sa do kúpeľa s ihličnanovými extraktmi. Na výrobu domáceho extraktu musíte zhromaždiť ihličnany, šišky a ihly, pridať vodu s izbovou teplotou a variť pol hodiny pri nízkej teplote. Potom vyberte z ohňa, prikryte a nechajte cez noc. Ak sa extrakt vyrába podľa pravidiel, mala by to byť horká čokoláda. Na kúpanie stačí 0,75 litra. výťažok.
6. Miešajte v 20 g. listy čiernych ríbezlí, 60 gr. listy malín, 10 gr. tymián, 10 gr. Woodruff strieľa. Dobre premiešajte a privarte do vriacej vody. Počkajte 15 minút a potom ho môžete použiť na kúpanie.

Lekárske ošetrenie

Autor: Pashkov M.K.. Koordinátor obsahu projektu.

Leave a Reply