Výcvik prevencie a liečby autogénnych a autogénnych bolestí hlavy

–> LIVE Move & Flex! ->

–>

–> -> Menu stránky ->
–>
->

–> -> -> -> -> -> -> ->

–> -> Štatistika ->

–> ->

–> -> Prihlasovací formulár ->
–>

Dýchacie cviky hlavy.

Často sú bolesti hlavy sprevádzané stresom, celkovým stresom, depresiou. Ak sa tak stane, je dôležité, aby sme sa mohli uvoľniť a naučiť sa, ako správne dýchať, čo je základom nášho systému Move & Flex..

Nesprávne alebo rýchle dýchanie môže viesť k implicitnej alebo matnej bolesti hlavy. Naučte sa správne dýchať, zlepší sa celkový stav tela, zmiernia bolesti hlavy a bolesti hlavy.

Zlé dýchanie, ako je trhnutie, môže spôsobiť migrénu.

Správne dýchanie by malo byť bráničné a hlboké, čo znamená, že pri vdýchnutí žalúdka vyčnieva a dýchanie sa zastaví. S týmto dychom dochádza k úplnému vetraniu pľúc a kyslík vstupuje do všetkých kapilár. Hladinu oxidu uhličitého môžete obnoviť tichým sedením po dobu 10 minút a spomalením dýchania. Dýchanie sa považuje za správne, ak dôjde k krátkej prestávke, po ktorej by malo byť dvojnásobne kratšie ako vdychovanie a výdych by mal byť dvojnásobne dlhší. To znamená, že pomer inšpirácie k pauze (medzi inšpiráciou a výdychom) – výdych možno vyjadriť v pomere 2: 1: 4..

V stresových situáciách krátko zadržte dych, potom vydýchnite pomaly a dostatočne dlho. Tento druh dýchania aktivuje krvný obeh v mozgu a zlepšuje mozgový prietok krvi.

Dýchacie cvičenia pomôžu zmierniť bolesti hlavy. Vyberte si ten, ktorý vám najviac vyhovuje.

 1. Pri práci na počítači alebo stolnom počítači nesadajte na rovnakom mieste. Je potrebné pravidelne vstávať a natahovať sa, zdvíhať ruky čo najvyššie.
 2. Masírujte chodidlo silnými kruhovými pohybmi, najmä chodidlami, jemne vdychujte a vydýchnite.
 3. Je užitočné uvoľniť svaly pod stresom alebo externými stimulmi. V polohe na sedenie sa zhlboka nadýchnite, aby hrudník a brucho mohli opuchnúť, výdych by mal byť veľmi pomalý.
 4. Zhlboka sa nadýchnite, počítajte do 8, stlačte si pery a vydýchnite na 16 alebo viac. Sústreďte sa na zvuky dýchania, pokúste sa uvoľniť a predstavte si napätie, ktoré sa pomaly rozpúšťa a prechádza, keď vydýchate.
 5. Keď sedíte, nakloňte hlavu čo najbližšie k brade a potom čo najviac odtiahnite. Naklonenie dopredu – vdýchnutie, sklopenie hlavy dozadu – pomaly výdych. 8-10 krát.

Normalizované dýchanie zahŕňa jogu, jogu, chôdzu na čerstvom vzduchu, protahovacie a relaxačné cvičenia (autogénne cvičenia pre hudbu, relaxácia v upokojujúcej farbe, atď.)..

Dýchacie cviky hlavy.

Je užitočné cvičiť, ak potrebujete zlepšiť prietok krvi mozgom a normalizovať krvný obeh v hlave.

 1. Postavte nohy na šírku ramien, aby ste vstali. Zhlboka sa nadýchnite, zadržte dych tak dlho, ako je to možné, a zaznamenajte výsledok. Vydýchnite a nadýchnite 5 minút. Vydeľte čas zadržania dýchacích ciest 2. Táto doba predstavuje počiatočné odpočítavanie času zadržania dýchania. S týmto by ste mali začať dýchať.
 2. Predchádzajúce cvičenie opakujte 2-3 krát. Po 4 priblíženiach predĺžte dobu respirácie o 2 sekundy. Zvýšte oneskorenie. Počas cvičení si nezabudnite oddýchnuť 5 minút.
 3. V deň 2 by sa dychové cvičenia mali opakovať, ale pridajte ďalšiu 1 sekundu na zadržanie dychu a potom ho zvýšte na maximálnu hodnotu..
 4. Tretí deň pridajte do zadržania dychu ďalšie 2 sekundy. Potom nemusíte predlžovať dýchanie. Liečebný dýchací cyklus sa vykonáva v priebehu 1 – 2 mesiacov. Dýchajte cvičenia denne.

Po 2 mesiacoch tréningu môžete pred vydýchnutím postupne pridať ďalšie 1-2 sekundy, aby ste dosiahli maximálnu dobu zadržania dychu až 2 minúty. Maximálne trvanie naznačuje obnovenie telesnej pohody, úplné vyčistenie krvi a obnovenie toku krvi mozgu.

Fyzioterapia na prevenciu bolesti hlavy.

Pri cvičení, chôdzi atď. Nezabudnite, že preťaženie môže spôsobiť dusenie hlavy a nevoľnosť. Je to spôsobené zvýšeným prietokom krvi a výraznou dilatáciou krvných ciev, ktorá spôsobuje bolesti hlavy. V takom prípade sa musí znížiť zaťaženie..

Cvičenie na svaly krku a hlavy.

Špeciálna súprava gymnastiky určená na zlepšenie prietoku krvi do mozgu v kombinácii s rytmickým dýchaním nosom zvyšuje prietok kyslíka do mozgových buniek. Cvičenia s naklonením hlavy a zákrutmi zvyšujú elasticitu krvných ciev a zmierňujú ich kŕče. Každé cvičenie by sa malo opakovať najmenej 4-5 krát.

 1. Keď máte čelo položené na stene alebo na akomkoľvek zvislom povrchu, stlačte po dobu 10-15 sekúnd. Najprv stlačte pri zachovaní pohyblivosti, potom niekoľkokrát nadvihnite hlavu bez toho, aby ste ju z povrchu vybrali. To isté urobte otáčaním jednej strany, potom druhej strany, dotýkaním sa povrchu v zadnej časti hlavy. Stlačte zakaždým 10-15 sekúnd.
 2. Postavte sa s prstami okolo krku, pripojte lakte a bradu položte na predlaktie. Bez toho, aby ste zmenili polohu prstov na nohách, zdvihnite predlaktia tak vysoko, ako je to možné, aby ste natiahli krk. Zachyťte hornú polohu na 10 až 15 sekúnd. Pri cvičení prstami stlačte krk čo najtvrdšie.
 3. Sadnite si na stoličku, narovnajte si chrbát. Otočte hlavu čo najviac doľava a vráťte sa do východiskovej polohy. Znovu otočte hlavu doľava a urobte 2-3 šklbania, snažte sa dostať čo najďalej. Potom sa postupne vráťte do východiskovej polohy. To isté urobte otočením špičky doprava. 4-6 krát v oboch smeroch.
 4. Sadnite si na podlahu, ohnite nohy na kolená, položte na ne ruky, narovnajte si chrbát. Keď vdychujete, vyhoďte hlavu dozadu a pokúste sa čo najviac roztiahnuť krk a vrátiť sa do východiskovej polohy. 10 krát.
 5. Kolená na kolenách, oprite sa o svoje priame ramená a položte ich na plecia. Ramená a boky by mali byť kolmé na podlahu s chrbtom rovnobežným s ňou. Vykonajte kruhové pohyby hlavy; 4-6 krát v smere hodinových ručičiek a v rovnakom množstve v opačnom smere (pri ťažkej osteochondróze v krčnej chrbtici sa toto cvičenie neodporúča)..
 6. Posaďte sa na zem, nohy turecké, prsty skrížené, päste nad sebou a opierajte sa o päsť päty, lakte kolmé na telo. Vytiahnite hlavu, nakloňte ju dopredu a pevne pritlačte bradu k pästiam a napnite svaly krku. Potom položte hlavu dozadu. Vykonajte sklon 3-4 krát, sklopte ruky. Opakujte cvičenie 6-8 krát. Počas dýchania uvoľnite krk naklonením hlavy.
 7. Zabaľte lakte za chrbát a pritlačte ich prstami. Pokúste sa dostať k brade cez plece – 5-krát doprava a 5-krát doľava.
 8. Položte si bradu na hruď. Pomaly vykonávajte kruhový pohyb hlavy, otáčajte ju doprava, dozadu a doľava. Návrat do východiskovej polohy. Vykonajte rotácie hlavy 5-krát v jednom smere a potom v druhom smere.
 9. Sadnite si na stoličku, zoberte si do úst ceruzku (alebo pero) a napíšte čísla 0 až 9 a naopak. Toto cvičenie zasiahne krk a vestibulárny aparát..
 10. Ľahnite si na brucho s rukami na chrbte hlavy a do hradu. Natiahnite lakte dozadu tak, aby sa lopatka lopatky priblížila a opierali čelo o podlahu. Pri nadýchaní zdvihnite hlavu, ale ruky by mali pritlačiť na chrbát hlavy, aby sa tomuto pohybu zabránilo. Keď sú vaše ruky pod tlakom, uvoľnite svaly na krku. Návrat do východiskovej polohy. Opakujte 8-10 krát.
 11. Ľahnite si na gauč s bruškom dolu a zdvihnite hlavu, spustite čo najnižšie. Pokúste sa zdvihnúť hlavu tak vysoko, ako je to možné, a zmrazte 20-30 sekúnd, vráťte sa do východiskovej polohy. Opakujte 5 krát.
 12. Ľahnite si na brucho, roztiahnite ruky okolo tela dlaňami hore. Zdvihnite hlavu čo najvyššie, vyrovnajte krk a pozerajte sa dopredu. Uvoľnite sa a pomaly otočte hlavu doprava. Po spustení sa dotknite podlahy k uchu. Návrat do východiskovej polohy. Presuňte sa opačným smerom. 5 – 10 krát.
 13. Ľahnite si na brucho, položte dlane pod bradu a uvoľnite si krk. Otočte hlavu doprava tak, aby sa ucho dotýkalo podlahy a vráťte sa do východiskovej polohy. Cvičenie opakujte iným spôsobom..

Ramenné cvičenie na bolesti hlavy.

 1. Ohnite ruky za lakte a položte ich na stôl. Zložte svoje telo na polovicu, vykonajte pohyb mačky: vdychujte, jemne položte hlavu dozadu a pritom čo najviac ohýbajte chrbát, zatiaľ čo zadržiavate dych. Výdych pri zmene polohy: sklopte hlavu a ohnite chrbát. 5-6 krát.
 2. Postavte sa, roztiahnite ruky nabok a ohnite lakte. Vykonajte 2 až 4 trhavé pohyby (roztiahnite pravú ruku dopredu a položte ľavú ruku za chrbát) a otáčajte trupom v smere k natiahnutej ruke. Návrat do východiskovej polohy. Vymeňte ruky: pohybujte sa dopredu doľava, doprava dozadu.
 3. Postavte sa so šírkou ramien od seba, ruky na opasku. Vykonajte rotáciu panvy: najskôr 30-50 krát v smere hodinových ručičiek a potom 30-50 krát proti smeru hodinových ručičiek. V počiatočných fázach to urobte hladko a potom to môžete urobiť rýchlym tempom..
 4. Ľahnite si na brucho, roztiahnite ruky vpred, ohnite lakte, sklopte hlavu, položte čelo na zatvorené ruky. Vytiahnite ponožky, podpätky k sebe. Nadýchnite sa zdvihnutím hornej časti trupu a rozložením rúk. V prípade silnej osteochondrózy krčnej chrbtice by sa hlava nemala liať. Ak nedochádza k exacerbáciám chrbtice, môžete ich hodiť späť. Návrat do východiskovej polohy. 6-10 krát.
 5. Ľahnite si na chrbát, ohýbajte kolená chodidlami čo najbližšie k zadkom. Natiahnite ruky nabok a dlane hore. S položenými rukami a hlavou ohnite hrudník. Spodná časť tela by mala priliehať k podlahe. 5-10 krát.
 6. Kľačte si na kolená s rukami na podlahe, rukami a bokmi šírky ramien od seba, v pravom uhle k podlahe. Natiahnite pravú ruku k stropu a ľavú nohu rovno vpred, aby ste ju stiahli a zdvihli. Návrat do východiskovej polohy. Zopakujte pohyb ľavou rukou a pravou nohou. 5-8 krát pre každú ruku.
 7. Cvičenie sa nazýva „japonský luk“. Kolená, nohy spolu, rovno dozadu, so zdvihnutými rukami. Bez straty hlavy a rovných rúk sa pomaly nakláňajte dopredu. Posaďte sa na päty, dotknite sa kolien hrudníka, neohýbajte sa chrbtom, uvoľnite si svaly ramien a hlavu voľne pustite. S dlaňami na podlahe sa pomaly vráťte do východiskovej polohy a sklopte ruky. Výdych – náklon, nádych – narovnanie..

Autogénny tréning bolesti hlavy.

Autogénne vzdelávanie sa praktizuje na východe od staroveku a používa sa na potlačenie bolesti vrátane bolesti hlavy. Ak učíte ľudí trpiacich bolesťami hlavy technikou autoškoly, potom ju môžu použiť na bolesti hlavy, migrénu, svalové napätie..

Bolesti hlavy sú príznakom mnohých chorôb a cvičenia vám ich pomôžu zbaviť..

Aj keď kontraindikácie pri autogénnom tréningu prakticky neexistujú, je potrebné postupovať opatrne. Ľudia náchylní k náhlym zmenám krvného tlaku alebo ľudia s ťažkým zranením hlavy by mali byť pod dohľadom lekára..

Ak sa rozhodnete zbaviť sa bolesti hlavy pomocou automatického cvičenia, nezabudnite:

– Profylaktické meditácie sú najlepším časom na popoludnie..

– Zmierniť napätie je ľahšie, ak vykonávate dýchacie cvičenia skôr, ako si oddýchnete..

– Vykonajte automatický tréning s otvorenými očami, ľahšie zviditeľnite a fantazijný so zavretými očami.

– Používajte krátke vety, tieto vety by mali obsahovať pozitívne informácie. Nepoužívajte negatívne častice..

– Zvyšok by mal byť postupný, bez námahy.

Cvičenia, ktoré spôsobujú bolesti hlavy.

Self hypnóza pomôže predchádzať bolesti hlavy. Self-hypnóza je najjednoduchšie vykonať v prírode. Negatívne emócie, negatívne pocity zmiznú, ak sa pozriete na zelenú alebo modrú farbu.

Ak máte bolesti hlavy alebo blížiace sa bolesti hlavy, sedte na pohodlnom kresle a položte ruky na kolená. Prípadne ležte na gauči s mierne zdvihnutou hlavou, ramená v lakťových kĺboch ​​mierne ohnuté a voľne natiahnuté pozdĺž tela. Relax a zapnite svoju fantáziu. Predstavte si, že leží na brehu modrého mora, je obklopený zlatým pieskom a slnkom svieti nad vami. Alebo choďte do lesa, rozmrazujte v čerstvej zeleni a bez hraníc modrej oblohy.

Môžete si predstaviť peknú farebnú schému, ktorá vám pomôže vytvoriť stav úplného oddelenia. Relaxačné a upokojujúce účinky sú jasne modré, zelené a modré..

Ak sa chcete uvoľniť, zhlboka sa nadýchnite a predstavte si, ako zelená a modrá energia vstupuje do srdca a odtiaľ tečie celým telom. Červené, oranžové a žlté tóny a vzrušenie. Pomocou týchto farieb môžete vylepšiť svoju náladu a výkon..

Upokojujúci účinok sa zlepší, ak sa relaxačné prostredie kombinuje so správnym dýchaním: „I (vdýchnutie, pozastavenie) sa upokojí (pomaly vydýchne)“. Po prestávke vydýchnite a vydýchnite, aby ste vyjadrili pozitívny postoj. Ak máte bolesti hlavy, sú to tieto nastavenia:

– Som úplne pokojná (pokojná).

– Moje tvárové svaly sa uvoľňujú.

– Moje dýchanie sa prehlbuje a spomaľuje.

– Vrásky na čele sa narovnávajú, očné viečka sú trochu ťažšie.

– Svaly tváre sa uvoľnili.

– Človek sa zbavuje stresu.

– Snažím sa rozširovať krvné cievy hlavy.

– Krvné cievy hlavy sú mierne rozšírené.

– Zlepšený prietok krvi mozgom.

– Stanovte výživu nervových buniek mozgu a krku.

– Vylepšená výživa mozgových a krčných nervových buniek.

– Zmierňuje bolesť a nepohodlie v hlave..

– Cítim chladné čelo (v chrámoch).

– Príjemne chladná, ako vietor, vibrujúca pokožka na čele.

– Môj dych sa prehlbuje.

– Dýcham pomaly a slobodne.

– V hlave je príjemná sviežosť.

– Som úplne pokojná (pokojná).

– Mám normálny prísun krvi.

– Bolesť a iné nepríjemné pocity v hlave zmiznú.

– Indiáni v hlave sa uvoľnili, môžem ľahko dýchať.

– Hlava bola svieža a priehľadná.

– Cítim sa pokojný a ľahký.

– Dýchanie sa prehlbuje, som plná sily.

– Uvoľňujem sa z nervového napätia.

– Moje bolesti hlavy sú preč, moje svetlo je ľahké.

– Hlava už viac neubližuje.

– Zvyšuje tonus svalov.

– Telo je ľahké, plné sily.

– Jasná čelo, studené čelo.

– Môj dych je hlboký.

– Mier mi dal dôveru, silu a Move & Flex.

– Cítim sa skvele.

– Zobudím sa (a), výdrž (a), vyvážená (zapnutá).

– Môžem pracovať.

– Zavriem oči a aktívne vstúpim do stavu vitality.

Po cvičení otvorte oči. Prsty sa môžu krížiť ako fyzické potvrdenie dosiahnutého cieľa. Vstávať veľmi pomaly, triasť sa a chvíľu chodiť po miestnosti.

Leave a Reply