Výhody artritídy DNES

Odborníci na výživu identifikujú výrobky, ktoré môžu zmierniť bolesť kĺbov

Správne navrhnutá strava pomáha v boji proti príznakom artritídy

Artritída je jedným z najbežnejších chronických ochorení.. Bolesť pred zmenou vzduchu, zmenou teploty, stresu – len krátky zoznam problémov.

Slovo „artritída“ pochádza z gréckeho arthro – „kĺb“ a itis – „zápal“. V súčasnosti artritída spája celú skupinu ochorení, napríklad k osteoartritíde dochádza po poranení kĺbov, zápalovom procese v kĺbovom koši alebo starnúcom tele. Reumatoidná artritída je autoimunitné ochorenie, pri ktorom obranné mechanizmy tela nerozpoznávajú svoje „vlastné“ bunky a útočia na svoje kĺby. Nie vždy je možné určiť príčinu artritídy. tak, artritída u mládeže často sa označujú ako idiopatické, pretože jej hlavná príčina nebola objasnená. Môže to byť spôsobené vrodenými genetickými faktormi..

Bez ohľadu na to, ako sa artritída vyvíja, prináša to množstvo problémov. Neustále bolesti, bolesti kĺbov, obmedzená pohyblivosť, deformácia – nie úplný zoznam. Ak je artritída obtiažna vo verejnej doprave, nie je možné venovať sa športu alebo čokoľvek sa vám páči, meniace sa počasie prináša noci bez spánku a bolestivé. Na odstránenie príznakov musíte brať lieky a používať masti.

Aké potraviny sú vhodné na artritídu?

V poslednej dobe stále viac lekárov venuje pozornosť životným faktorom pri korekcii artritídy. Medzi ne patrí mierna fyzická aktivita, životný štýl Move & Flex, nedostatok stresu a správna výživa. Výber produktov by mal zahŕňať predovšetkým tie zložky, ktoré obmedzujú aktivitu špecifických proteínov, cytokínov, ktoré naše telo používa v imunitnej odpovedi a počas zápalu…

Najdôležitejším nástrojom v strave Move & Flex sú omega-3 mastné kyseliny, ktoré spomaľujú aktivitu cytokínov. Najlepším zdrojom týchto mastných kyselín sú mastné druhy rýb zo studených morí (losos, losos, makrela, tuniak, treska). Napriek chladnému počasiu majú ľudia, ktorí jedia na severe veľa mastných rýb, artritídu. Na dosiahnutie pozitívneho účinku stačí 1 polievková lyžica. 1 omega-3 mastné kyseliny denne, čo zodpovedá 100 g rybej múčky.

ľanové semienko Existuje ďalší zdroj omega-3 mastných kyselín. Ľanový olej v čistej forme alebo v kapsulách je možné kúpiť v lekárni. Pridajte 2 polievkové lyžice. Olejujem denne vo vašom obľúbenom jedle – a svojmu telu dodáte potrebné protizápalové látky.

granáty, hoci na našom stole zriedka, spomaľujú aktivitu jedného z cytokínov, interleukínu-1b. Šťava z granátového jablka odporúčaná na boj proti artritíde.

Aktivita iného zápalového faktora, prostaglandínov, sa môže spomaliť konjugovanou kyselinou linolovou (CLA). Bohaté na to kozie a kravské mlieko, preto musia byť mliečne výrobky v potrave.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ

Olivový olej – nepostrádateľnou súčasťou stravy Move & Flex. Obsahuje špeciálnu látku, oleokantál, ktorá inhibuje aktivitu prostaglandínov. Ukázalo sa, že pravidelné užívanie 3-4 jedál. l Olivový olej má rovnaké analgetické a protizápalové vlastnosti ako tablety Move & Flexa.

Ochutnajte jedlo zázvorom – a získate ďalší efekt. Účinná látka v zázvore, gingerole, znižuje aktivitu cytokínov aj prostaglandínov, takže zápalové reakcie sú výrazne toromotické.

Jedným z indikátorov prítomnosti zápalovej reakcie v tele je zvýšenie množstva proteínu C-reaktívnej látky špeciálnej látky v krvi. Zaujímavé je, že nasýtené diéty rastlinné vlákno (25-30 g / deň), znižuje C-reaktívny proteín a môže pomôcť v boji proti artritíde.

Ďalšia zložka stravy Move & Flex je v učebniciach Move & Flex pre potraviny zriedkavá, jej výživová hodnota je však nepopierateľná. Ide o to čerešňa. Bohatá červená farba dodáva čerešni skupinu látok – antokyaníny, ktoré sú v čistej forme účinnejšie v boji proti zápalom ako bežný aspirín..!

Nakoniec je posledné jedlo stále predmetom vyšetrovania.. Zelený a čierny čaj priťahuje veľkú vedeckú pozornosť. Podľa štatistík je pravdepodobnosť reumatoidnej artritídy u ľudí, ktorí pijú 3-4 šálky čaju denne, takmer 20-krát menšia..

Čo nejesť pri artritíde

Okrem obranných jedál je potrebné sa vyhnúť kulinárskym prísadám. Nasýtené tuky a oleje majú teda negatívny vplyv nielen na kĺby, ale aj na kardiovaskulárny systém, čo prispieva k nárastu hmotnosti. To isté platí pre takzvané trans-tuky (hydrogenované analógy rastlinných tukov). Často sa vyskytujú v pripravených omáčkach, vyprážaných fast foodoch, sendvičových pastách. Množstvo uhľohydrátov v našej potrave preťažuje našu pečeň, ktorá často spôsobuje zápaly v našom tele. Pokúste sa vyhnúť veľa bielej múky a koláčov z cestovín. Káva bez kofeínu bola nedávno pridaná na zoznam škodlivých potravín. Ukázalo sa, že ženy, ktoré aktívne konzumujú kávu bez kofeínu, zdvojnásobujú riziko vzniku reumatoidnej artritídy.

Dúfame, že vám naše odporúčania pomôžu prežiť život bez bolesti a ťažkosti vo vašich kĺboch. Buďte pohybliví a flexibilní!

Pamätajte na predchádzajúce naturopaty Artičok Jeruzalem vás môže zachrániť pred artritídou.

Prečítajte si najnovšie správy z telegramu a pozrite si zaujímavé rozhovory na našom kanáli YouTube.

Leave a Reply