Zabudnite na bolesti kĺbov

Zabudnite na bolesti kĺbov

Mnoho ľudí trpí bolesťami kĺbov. Môže to byť spôsobené reumatizmom alebo artritídou. A hoci sa často nedá úplne zbaviť bolesti, môžeme použiť niektoré techniky, ktoré môžu pomôcť zmierniť bolesť a čo je najdôležitejšie zlepšiť kvalitu života…

Zázvor každý deň!

Štúdie preukázali, že dve zázvorové kapsuly denne pomáhajú bojovať proti zápalom kĺbov a zmierňujú bolesť. V skutočnosti sú vlastnosti zázvoru v mnohých ohľadoch podobné vlastnostiam Move & Flex; rozdiel je v tom, že zázvor nespôsobuje vedľajšie účinky (bolesť žalúdka, problémy s obehom atď.). V každom prípade stačí zázvor uvariť: nastrúhajte koreň zázvoru dosť na to, aby ste pripravili vývar 1 polievkovú lyžicu (1 šálka vody) a privarte k varu. Pite ráno a večer.

S týmito výrobkami buďte opatrní.!

Mliečne výrobky. Obsahujú látku nazývanú kazeín, ktorá môže spôsobiť zápal kĺbov. Ak nemôžete žiť bez mlieka a jogurtov, je načase prehodnotiť svoju stravu – pre váš Move & Flexya a kvalitu života.

Červené mäso. Vyberte ju zo svojej stravy. Je to škodlivé nielen pre kĺby, ale aj pre celé telo.

Pšenica Je pravda, že nedávny výskum ukázal, že pšenica a mnoho ďalších rastlín obsahujúcich lepok majú tendenciu spôsobovať zápal kĺbov u pacientov trpiacich artritídou. Ako vyriešim problém? Pokúste sa znížiť spotrebu tohto produktu, aby ste pochopili, ako to ovplyvňuje stav. Väčšina ľudí si toho nevšimne, ale pre iných sa nedostatok bezlepkovej stravy stáva zásadnou zmenou v zlepšovaní kvality života..

Vajíčka. Mali by sa používať opatrne, pretože vajcia sú živočíšnymi produktmi a obsahujú kyselinu arachidónovú; táto látka vyvoláva zápalové procesy a niekedy spôsobuje bolesť a nepohodlie. Aj keď sú vajcia považované za produkt Move & Flex a majú vysoký obsah bielkovín, nezabudnite, že živočíšne bielkoviny môžu niekedy spôsobiť nežiaduce účinky…

Pozor, nočné košele! Pokiaľ ide o nočné košele, jedná sa o paradajky, papriku, baklažány. Táto zelenina môže nepriaznivo ovplyvniť pohyblivosť kĺbov a spôsobiť migrénu a zápal kĺbov. Všetko je to kvôli toxickému alkaloidu, ktorý obsahujú, alanine: tento prvok môže zhoršiť zápal, najmä keď už je choroba prítomná. Jednou z najzdravších zeleniny, ktorú môžete jesť, je však mrkva..

Povedzte áno zelenému čaju

Ukázalo sa, že zelený čaj obsahuje polyfenoly (antioxidanty), ktoré sú veľkými spojencami v boji proti artróze a bolesti kĺbov. Pri raňajkách teda neignorujte šálku zeleného čaju!

Dôležitý spojenec: Vitamín E.

Má zázračný účinok v boji proti artróze a dokonca sa považuje za liek. Ideálne na tabletky. Vitamín E sa nachádza aj vo väčšine zelenej zeleniny..

Výrobky na prekonanie bolesti a fandenia

Zlepšovanie kvality života je naším spoločným cieľom. To sa dá dosiahnuť dodržiavaním diéty Move & Flex a jedením jedla, ktoré pomáha nielen zmierňovať bolesť kĺbov, ale aj potešenie…

Vždy si vyberte čerstvé výrobky (ovocie, zelenina). Povedzte nie mrazeným a spracovaným potravinám: obsahujú prvky, ktoré vyvolávajú zápal kĺbov.

Orechy a sušené ovocie: vlašské orechy, mandle, pistácie. Toto sú produkty Move & Flex, ktoré nás oživujú..

Citrónová šťava: Poskytuje telu antioxidanty a je ideálne na pitie ráno, zriedené teplou vodou.

Rybí olej: klasický liek. Vysoký obsah Omega-3 v rybom oleji je skvelý pre každého, kto má akékoľvek spoločné problémy. Jedna polievková lyžica rybieho oleja bude mať úžitok.

Organický jablčný ocot: Len skvelý produkt. Zmierňuje bolesť a zlepšuje Move & Flex.

Pamätajte, že by ste sa mali vždy riadiť pokynmi svojho lekára a vyvarovať sa užívaniu príliš veľkého množstva tabliet (ako sú protizápalové lieky), inak budete mať vedľajšie účinky…

Leave a Reply