Zheng-jeu terapia bolesti kĺbov

Zheng-jeu terapia bolesti kĺbov

Zheng-jeu terapia bolesti kĺbov

Viac o Cheng – Jiu terapia (reflexná terapia) vidieť Oddiel 2. Bolesť dolnej časti chrbta /

Reflexná terapia, masáže, gymnastika / terapia Zheng-jeu … Všimnite si tiež vzdialenosť 1? jednotlivec , prezentované v tejto časti, pretože miera individuálnej dĺžky sa používa na určenie umiestnenia biologicky aktívnych bodov.

Na liečbu a zmiernenie bolesti kĺbov aplikujeme biologicky aktívne škvrny cigaretami typu žížala (moxa-cigarety) alebo éterovými prípravkami počas 10 až 15 dní. Po dvojtýždňovej prestávke bude pokožka odpočívať a priebeh liečby sa môže zopakovať.

Základné zloženie na trenie do biologicky aktívnych miest:

• 10? Strúhané časti cesnakovej vlákniny

• 10 dielov bambuckého masla

Pri drsnej pokožke zvyšujte množstvo cesnaku trením, ale nespôsobujte popáleniny pokožky. Počas liečby Zhenju by ste sa mali cítiť plnosť, teplo, pálenie alebo necitlivosť v biologicky aktívnych oblastiach (poludník)..

V prípade kauterizácie moxa, s cigaretou, je osvetlený koniec cigarety nasmerovaný do biologicky aktívneho bodu tak, aby teplota kože neprekročila 60-70 ° C? Kauterizácia sa dosahuje krátkym „visiacim“ pohybom cigarety alebo kontinuálnym pohybom nad bodom? – metóda “žehlenia” alebo statická kauterizácia (cm. Oddiel 2. Bolesť dolnej časti chrbta / Reflexná terapia, Masáže, Gymnastika / Zhen – Chiu Therapy).

Bod nárazu na bolesť ramenného kĺbu

Podobne ako bolesť chrbtice bude účinok najúčinnejší, ak použijete (sekvenčnú) kombináciu biologicky aktívnych bodiek.

Kombinácia bodiek yun – mužov? – Chi – tse? -? Pokračujte

Bod yun – muži („Cloud Gate“) je na hrudi v subklaviánskej fosílii (medzi svalymi maxily a maxily), 6? Huba mimo stredovej línie hrudníka (Obr. 29).

Tepelný účinok na biologicky aktívny bod bude 10-20 minút.

Leave a Reply