Zhivokost – masť, inštrukcie, cena, sibírsky Move & Flexier, recenzie, balzam

Znížte bolesť kĺbov pri liečbe liekom Zhivokost

Zhivokost na lokálne použitie je vo forme mastí. Hlavným účelom lieku je zmierniť bolesť a zápal kĺbov a svalov. Droga sa často používa pri zraneniach pri športe a každodenných modrinách. Masť sa môže používať bez lekárskeho predpisu. Pri dlhodobej liečbe závažných ochorení kĺbov sa však odporúča konzultovať s odborníkom, ktorý stanoví presnú dávku.

Opis lieku

Obsahuje zmiešané zložky koreňov a trieslovín. Sú komplexom, ktorý zmierňuje silnú bolesť, zápal. Gél regeneruje väzivo, pomáha rýchlo sa zotaviť z modrín a zranení.. Vďaka obsahu vitamínu E liek lieči rany, vyživuje bunky a zastavuje deštruktívne procesy. Vďaka svojim prírodným zložkám nemá Zhivokost prakticky žiadne vedľajšie účinky okrem individuálnych alergických reakcií. Môžete použiť liek na zranenie domácnosti a výrony bez lekárskeho predpisu.

Indikácie pre použitie drogy

Masť laponov je indikovaná ako symptomatická terapia pri ochorení kĺbov. Používa sa na nasledujúce diagnózy:

 • Bolesti kĺbov sprevádzané zápalovým procesom;
 • Nepohodlie v chrbte a dolnej časti chrbta v dôsledku radiikulitídy;
 • Komplexné liečenie osteochondrózy v akomkoľvek štádiu;
 • Zaobchádzanie s negatívnymi symptómami pri kĺbovej artritíde;
 • Zranenia alebo modriny počas cvičenia;
 • Liečba závažných šliach šľachy;
 • Úľava od bolesti s uzavretým zlomeninou kosti;
 • Ošetrenie trhlín, boj proti nadmerne suchej pokožke v zime.

kontraindikácie

Gel Zhivokost nemá veľký zoznam kontraindikácií. Lekári neodporúčajú jeho použitie iba v prípade alergickej reakcie na zložky lieku. Môžete si vyskúšať alergický liek sami. Za týmto účelom naneste malé množstvo gélu ohnutím lakťov. Po 10 minútach sa môžete pozrieť na kožnú reakciu. Ak neexistuje žiadna červená vyrážka a svrbenie, potom je liek úplne vhodný na liečbu.

Interakcia s inými liekmi

Nebezpečné interakcie so Zhivostokom nie sú opísané v návode na použitie. Pred použitím iného lieku sa však odporúča, aby ste sa poradili so svojím lekárom. Mnoho lekárov neumožňuje aplikovať dva gély súčasne na pokožku. Môže to spôsobiť kožné reakcie alebo vážne alergie..

Vlastnosti užívania drog

Masť Zhivokost má niekoľko vlastností a vlastností, ktoré je potrebné brať do úvahy počas liečby. Tu je niekoľko rád lekárov, ako používať gél:

 1. Užívanie tejto drogy u detí mladších ako 18 rokov je prísne zakázané. V tejto kategórii pacientov sa nevykonali žiadne štúdie, a preto nie je známy účinok lieku Zhivocost;
 2. Pred použitím gélu by sa mala skontrolovať individuálna citlivosť produktu. Neodporúča sa okamžitá aplikácia vo veľkých množstvách;
 3. Zabráňte kontaktu s očami a sliznicami. V prípade kontaktu gél ihneď umyte studenou vodou;
 4. Je zakázané nanášať masť Zhivokost na otvorenú ranu. Môže to spôsobiť reakciu a zhoršiť hojenie;
 5. Gél by sa nemal nanášať na tvár, pretože pokožka je tu oveľa tenšia a citlivejšia;
 6. Nepoužívajte liek na vredy alebo škrabance;
 7. Ak pacient užíva liek Zhivokost dlhodobo a príznaky pretrvávajú, mali by ste okamžite kontaktovať svojho lekára. Droga nemusí fungovať pre túto diagnózu. Lekár potom predpíše pacientovi analóg alebo zmení dávku.

Použitie gélu u tehotných žien

Masť Zhivokost je kontraindikovaná počas tehotenstva v ktoromkoľvek trimestri. Použitie gélu môže u žien spôsobiť vážne alergie, ktoré ovplyvnia Move & Flex..

Počas laktácie je potrebné sa zdržať liečby Zhivokostom. Lekári potvrdili, že zloženie gélu môže preniknúť cez pokožku do ženskej krvi a mlieka. Dieťa tak počas kŕmenia dostane malú dávku liekov a môže byť otrávené. Preto, ak je potrebná urgentná liečba, žena by mala okamžite prestať dojčiť.

Vplyv drog na riadenie dopravy

Dlhodobá masť, ktorú používate dlhšiu dobu, nespôsobí problémy s reakciou pacienta. Preto môžu lekári počas liečby viesť vozidlo. Počas terapie sa tiež nemusí vzdať práce súvisiacej so správou technických zariadení.

Dávkovanie liekov

V prípade bolesti a zápalu lekár odporučí pacientovi, aby užil Zhivostost trikrát denne. Gél sa nanáša v hrubej vrstve iba na postihnutú oblasť kože, kde je cítiť bolesť. Lekári odporúčajú aplikovať Zhivokost v noci a zabaliť miesto bolesti špeciálnym obväzom. Nasledujúce ráno bude bolesť omnoho menšia, pretože liek je účinnejší pri horúčave.

Trvanie liečby sa určuje na základe podrobného vyšetrenia každého pacienta individuálne. Závisí to od štádia choroby a od celkového obrazu diagnózy. Pokyny na použitie opisujú, že liečebný priebeh by nemal prekročiť 6 týždňov za rok. Tento čas môžete každý mesiac rozdeliť na viac použití..

Predávkovanie liekom

Prípady predávkovania Zhivokostom boli hlásené veľmi zriedka. Tento liek sa v krvi hromadí vo veľkých množstvách a nespôsobuje nežiaduce účinky. Použitie gélu vo veľkých množstvách viac ako 5-krát denne však môže spôsobiť kožné reakcie a vážne vyrážky na tele. V takom prípade by ste mali okamžite prestať používať mazivo a opláchnuť ho studenou vodou. Po takejto reakcii je lepšie nepoužívať Zhivokost týždeň.

Vedľajšie účinky lieku

Masť Zhivokost je dobre tolerovaná pacientmi a zriedka spôsobuje vedľajšie účinky. Zvyčajne sa vyskytujú pri nesprávnom dávkovaní alebo príliš dlhom ošetrení. Tu sú niektoré z nežiaducich reakcií Zhivostoku:

 • Kožné alergie;
 • Začervenanie v mieste aplikácie;
 • Výskyt žihľavky;
 • Silné svrbenie počas dňa;
 • Pokožka sa začína olupovať.

Čas použiteľnosti lieku

Aby si gél udržal svoje liečivé vlastnosti dlhšie, je potrebné poznať niektoré pravidlá skladovania:

 1. Po použití musí byť Zhivokost okamžite utesnený vekom, aby sa zabránilo vniknutiu vlhkosti alebo vzduchu do nádoby;
 2. Gél skladujte iba v pôvodnom obale;
 3. Neskladujte tuk v chladničke;
 4. Larkspur sa nedá zahriať na oheň, inak zmenil svoje liečivé vlastnosti;
 5. Je dôležité, aby deti nemali priamy prístup k lieku, nepoužívali ho interne ani ho neaplikovali na ich tvár;
 6. Nevystavujte zvieratá slnečnému žiareniu alebo vlhkosti;
 7. Skladovateľnosť je 2 roky;
 8. Používanie náradia je zakázané, ak jeho platnosť vypršala;
 9. Optimálna teplota v Zivostoku je medzi 23 a 25 stupňami.

Analógy lieku

Ak je pacient alergický na Zhivokost, lekár predpíše ďalší liek s anestetickým účinkom. Ako analógy môžete použiť gél Alor a Alflutop. Niektorí lekári predpisujú Gevkamen a Biofriz.

 • Alorom;
 • Alflutopas;
 • Riasy med;
 • Algasanas;
 • Apizartronas;
 • Bainvel masť;
 • Mazivo Revma;
 • Bengajus;
 • Biologické zmrazenie;
 • Vipratox;
 • Vyprosal;
 • Gevkamenas;
 • Deep Reelift Gel.

Náklady na liek

Masť Zhivokost si môžete kúpiť bez lekárskeho predpisu v každej lekárni. Priemerná cena pohára je 200 až 350 rubľov za 50 gramov.

Spätná väzba od pacienta

Živokost sa často používa nielen na liečbu pokročilých ochorení kĺbov, ale tiež ako denný prostriedok proti bolesti spôsobenej modrinami, zraneniami a výronmi. Preto nájdete početné recenzie o účinkoch mazív na internete.

 1. Nina, 42 rokov. Môj lekár diagnostikoval cervikálnu osteochondrózu. Aby sa začalo s komplexnou liečbou, bolo najskôr potrebné eliminovať záchvaty bolesti. Za týmto účelom mi bola pridelená masť Zhivokost. Aplikujem produkt na celú oblasť krku a urobím malú kompresiu. Pomáha to najmä v noci. Už ráno nedochádza k zúženiu, zápalu a bolesti. Týždeň po použití som začal navštevovať lekárske zákroky a cvičebnú terapiu bez toho, aby som cítil nepríjemné príznaky na krku;
 2. Ivan, 29 rokov. Športujem od detstva a viem, aké nepríjemné je zranenie a zranenie. Toto tlačí cvičenia na dlhú dobu. Nedávno tréner radil aktívnemu gélu Zhivokost. Po ďalšom zranení som ho aplikoval trikrát denne na členok. V noci som zabalil nohu do lekárskeho obväzu, aby som dosiahol čo najlepšie výsledky. Po 3 dňoch som necítil ani jednu kvapku bolesti a bol som opäť na tréningu;
 3. Marina, 23 rokov. Hrám na klavír každý deň a niekedy hrám 5-6 hodín denne. Potom je vaša ruka veľa zranená, natiahnite sa svojimi prstami. Okamžite aplikujem dvojitú vrstvu Zhivokost a urobím ľahkú masáž. Po pár hodinách všetka bolesť ustupuje. Pokiaľ ide o aktívnu prípravu na koncerty, beriem tento liek každý deň a som s výsledkom vždy spokojný. V tomto prípade gél nespôsobuje alergie ani iné vedľajšie účinky..

Leave a Reply