Zoznam a popis mastí a gélov na bolesti kĺbov

Recenzia mastí a gélov na bolesť kĺbov

Pohyb a flexia alebo bolesť kĺbov môžu byť výsledkom mnohých rôznych patológií a stavov. S bolesťou sa bežne spájajú metabolické, reumatické, neoplastické, systémové a akútne infekcie. Bolesť kĺbov je často spojená s endokrinnými a degeneratívnymi patológiami..

Bolesť je spôsobená dráždivým účinkom na nervové zakončenie vyplývajúce zo synoviálnej kapsuly. Alergény, toxíny, soľné kryštály, osteofyty a ďalšie. Môže spôsobiť podráždenie..

Príčiny bolesti

Medzi hlavné choroby s príznakmi Move & Flex patrí:

 • osteoartritída;
 • artritída;
 • artróza
 • reumatizmus;
 • dna
 • bolesť svalov;
 • bursitis
 • myelómu
 • systémový lupus erythematodes;
 • osteomyelitída;
 • sarkoidóza;
 • lymfoblastická leukémia;
 • kostné metastázy.

Pohyby a flexibilita liečby by sa malo vykonať po konzultácii s odborníkom, ktorý určí hlavnú príčinu syndrómu bolesti a predpíše vhodnú taktiku liečby. Drogová terapia sa uskutočňuje pomocou rôznych tried liekov vo forme injekcií, tabliet a lokálnych liekov.

Irina Martynová. Je absolventom Štátnej lekárskej univerzity vo Voroneze. N.N. Burdenkom. Klinický stážista a neurológ BUZ VO \ “Moskovská ambulancia \”. Opýtajte sa >>

Sú to masti a gély, ktoré poskytujú rýchly hojivý účinok a majú lokálny účinok na choré kĺby.

Na liečenie sa používajú vonkajšie látky rôznych tried liekov..

Najobľúbenejšia a vysoko účinná skupina liekov používaných na liečbu bolesti kĺbov. Na rýchle ošetrenie gélov a mastí skupiny NSAID pomáha znižovať bolesť kĺbov, uľahčuje zápal a znižuje účinky podráždenia nervových zakončení v tkanivách. Analgetický účinok je výsledkom potlačenia zápalového procesu a odstránenia abscesu.

Protizápalové masti znižujú stuhnutosť svalov a obnovujú funkciu kĺbov.

Účinnou látkou gélu je ketoprofén, ktorý obsahuje 0,75 g v skúmavke. Obsahuje tiež levanduľový olej, etylalkohol, makrogol, destilovanú vodu a dietanolamín…

Ketoprofen je indikovaný na lokálnu liečbu bolesti pri muskuloskeletálnych patologických stavoch traumatického alebo reumatického pôvodu, ako sú ligament, ruptúra ​​svalov a šliach, podliatiny, zápaly šliach, zranenia a kŕče svalov, bedrová sviečka atď…

Kontraindikácia je precitlivenosť na zložky lieku, kyselinu acetylsalicylovú a iné NSAID. Okrem toho sa táto skupina liekov neodporúča na plač dermatóz, ekzémov, infikovaných rán a škrabancov…

Liek sa aplikuje v tenkej vrstve na zapálenú časť tela a jemným masážnym pohybom sa vtiera do pokožky. Po nanesení gélu sa na gél nanesie sterilné suché plnivo. Frekvencia aplikácie je 2 až 3-krát denne a trvanie liečby je 7 až 10 dní.

Priemerná cena je od 60 rubľov.

Liečivo je nimesulid. Ďalšími zložkami sú alkohol a timerosal.

Je určený na artritídu akéhokoľvek pôvodu, bedrovú kosť, osteoartritídu, ankylozujúcu spondylitídu, pohyb a flexológiu, myalgiu, posttraumatickú bolesť, zápalové patológie šliach. Je tiež povolené používať liek na bolestivú menštruáciu, reumatizmus kĺbov, exacerbáciu dny. Je široko používaný pri symptomatickej liečbe osteochondrózy, ischias a ischias.

Je kontraindikovaný u pacientov s precitlivenosťou na zložky, bronchiálnu astmu, patológie hematopoetického systému, zlyhanie srdca a viacnásobné krvácanie. Nepoužívajte gél u pacientov s poruchou funkcie obličiek alebo pečene alebo u pacientov s alkoholizmom.

Neodporúča sa používať u pacientov mladších ako 12 rokov a u tehotných a dojčiacich žien.

Nimisulid aplikujte zvonka a vtierajte ho do pokožky v oblasti bolesti kĺbov. Miesto mazania sa musí najprv dôkladne opláchnuť a vysušiť. Gél sa nanáša na kožu vytlačením 2 až 3 cm liečiva z tuby. Gél sa vtiera na povrch pokožky jemnými krúživými pohybmi. Mnoho použití, 3-4 krát denne, až 10 dní.

Priemerná cena výrobku je od 230 rubľov.

Liečivo je sodná soľ diklofenaku, ako ďalšie zložky, obsahuje etylalkohol, propylénglykol, metylparahydroxybenzoát, levanduľový olej, karbomér, trolamín a vodu…

Diklofenak sa používa ako liečivo pri posttraumatických zápaloch, reumatických patologických stavoch, poruchách pohybového ústrojenstva a pri silnej bolesti..

Kontraindikovaná precitlivenosť na zložky lieku, bronchiálna obštrukcia (vrátane anamnézy), rinitída a alergické reakcie na NSAID. Diklofenak je tiež kontraindikovaný počas dojčenia a počas posledných štádií pôrodu.

Diklofenak je určený na vonkajšie použitie. Natiera sa do kože v mieste syndrómu bolesti 2-3 krát denne v množstve, ktoré závisí od závažnosti bolesti, ale nie viac ako 2 g (4,5 cm). Jedna dávka pre pacientov mladších ako 12 rokov by nemala prekročiť 1 g (2 cm).

Dĺžku liečby určuje lekár, ale zvyčajne nepresahuje 15 dní.

Cena – od 50 rubľov

butadiénu

Gél na báze fenylbutazónu s lokálnymi protizápalovými a analgetickými účinkami.

Odporúča sa liečiť reumatizmus, polyartritídu, ankylozujúcu spondylitídu, artritídu akéhokoľvek pôvodu s výronmi, artrózu, synovitídu. Je veľmi účinný pri liečbe holennej kosti, ischias, osteochondrózy a bolesti kĺbov. Používa sa tiež ako súčasť komplexnej uzlovej terapie erytému..

Butadion by ste nemali používať na obštrukciu priedušiek, nádchy a urtikárie, ktoré ste kedy zažili s NSAID. Nie je tiež určený na použitie u tehotných alebo dojčiacich žien alebo u detí mladších ako 14 rokov. Nepoužívajte tento liek na narušenie integrity pokožky.

Naneste gél na bolesť kĺbov zvonka až trikrát denne pomocou stláčania 2-3 cm z tuby. Nie je potrebné odstraňovať. Priebeh liečby je až 10 po sebe nasledujúcich dní.

Priemerná cena lieku je od 160 rubľov.

Vyhrievané a lokálne dráždivé výrobky

Tieto masti a gély sa vyrábajú z bolesti produkciou kapsaicínu, včelieho alebo hadího jedu a rôznych éterických olejov. Drogy v tejto skupine prispievajú k lepšiemu krvnému obehu a stimuluje metabolické procesy v chrupavke. Takéto mazivá s výrazným otepľovacím účinkom účinne znižujú kŕčové bolesti a aktivujú metabolizmus chorých kĺbov.

Lekár je neurológ na Orenburgskej ambulancii. Vzdelanie: Štátna akadémia medicíny v Orenburgu, Orenburg.

Skladá sa z benzylicotinátu, vanillylnonamidu, gáforu, terpentínu a dimetylsulfoxidu. Zahŕňa tiež polysorbát, bronopol, cetylstearylsulfát, cetylstearylalkohol a destilovanú vodu..

Pre myalgiu, pohyb a flexibilitu..

Kontraindikované pri kožných ochoreniach, počas tehotenstva a laktácie, ako aj u detí mladších ako 10 rokov. Ak je pacient alergický na komponenty, z ktorých je vyrobený, nemal by sa používať.

Na ošetrenie Move & Flexgia a myalgie sa aplikuje 1 až 3 g (2-4 cm) masti, ktorá sa nanáša na bolesť a trie sa. Masť je potrebné nanášať 2-3 krát denne po dobu 10 dní.

Priemerná cena je od 280 rubľov.

Masť Viprosal obsahuje hadie jedy (jed viper), gáfor, terpentín a kyselinu salicylovú. Ďalej parafín, vazelína, glycerín, emulgátor, chlorid sodný a voda.

Používa sa na liečbu Move & Flexgia, myalgie, neuralgie, radikulitídy a ischias rôzneho pôvodu…

Nepoužívať pri stavoch kože, aktívnej tuberkulóze, vysokej horúčke, celkovom vyčerpaní. Je tiež kontraindikovaný kvôli obehovému zlyhaniu, sklonu k angiospazmu, pečeňovej a renálnej dysfunkcii.

Masť sa aplikuje každých 8 až 12 hodín po dobu 5 až 10 g, vtiera sa do pokožky masážnymi pohybmi. Priemerná doba liečby je 10 dní..

Priemerná cena – od 240 rubľov.

Obsahuje levomentol, gáfor a eukalyptový olej. Okrem toho existuje parafín, vazelína a klinčekový olej.

Používa sa ako lokálne anestetikum na „rozptyľovanie“ myalgie, Move & Flexlgii a myozitídy.

Je kontraindikovaný u pacientov s precitlivenosťou na lieky, kožnými poruchami, ktoré zhoršujú integritu pokožky au detí mladších ako 10 rokov..

Bolesť kĺbov sa aplikuje na bolestivú oblasť a vtiera sa do pokožky. Procedúra sa vykonáva 2 – 3 krát denne po dobu 2 týždňov.

Priemerná cena je od 70 rubľov.

Charakteristiky použitia prípravkov na zahrievanie

Pri používaní otepľovacích mazív a gélov sa musia dodržiavať základné pravidlá:

 • Prvým krokom je vykonanie testu citlivosti aplikáciou určitého množstva liečiva na oblasť v blízkosti zápästia, kolena alebo lakťa. Ak sa alergické vyrážky objavia do 3 hodín alebo ak sa u pacienta objavia znepokojujúce príznaky, liek sa nemá používať..
 • Užívanie drog v tejto skupine je kontraindikované pri zápalových patológiách.
 • Použitie pre deti je neprijateľné.
 • Ak sa produkt dostane do sliznice, opláchnite ho tečúcou vodou.
 • Po aplikácii si umyte ruky mydlom.
 • Nepoužívajte mazivá v tejto skupine tesne pred spaním.

Chondroprotektoriai

Lokálne chondroprotektívne činidlá, ktoré zahŕňajú glukozamín a chondroitín, Používa sa na liečbu degeneratívnych a dystrofických patológií skeletu. Účinné látky pomáhajú eliminovať zápal a podporujú regeneráciu tkanív. Použitie chondroprotektorov pomáha stimulovať syntézu synoviálnej tekutiny a obnovuje spojivové tkanivo, čím zmierňuje bolesť.

Pri tomto type lubrikantu sa kostné tkanivo prirodzene obnovuje.

Masť obsahuje 50 g chondroitínsulfátu a ďalšími zložkami sú dimetylsulfoxid, vazelína, lanolín a voda..

Používa sa na liečbu a prevenciu osteoartritídy a osteochondrózy.

Tento nástroj by sa nemal používať v prípade akútneho zápalu, poškodenia kože, nekrózy tkanív a citlivosti na lieky.

Masť nanášajte dvakrát denne na oblasť bolesti kĺbov a potrite 2-3 minúty. Terapeutický priebeh je zvyčajne 15 až 25 dní.

Priemerná cena je od 100 rubľov.

Kompozícia obsahuje chondroitín sulfát, dimetoxid, propylénglykol, izopropanol, etylalkohol, metabisulfit sodný, propylparabén, metylparabén, karbomér, arómy a destilovanú vodu…

Chondroxid sa používa na prevenciu a liečbu osteochondrózy chrbtice a osteoartritídy periférneho kĺbu..

Nemal by sa používať v prípade precitlivenosti a integrity pokožky. Vzhľadom na nedostatok údajov o bezpečnosti používania u detí, tehotných a dojčiacich žien sa použitie masti na liečbu bolesti kĺbov neodporúča…

Masť sa aplikuje na ohnisko zápalu 2-3 krát denne, v malom množstve sa votiera, až kým sa úplne nevstrebe. Liečba trvá 2 týždne až 3 mesiace.

Priemerná cena je od 400 rubľov.

Obsahuje chondroitín, glukozamín, dihydrocercetín, uhličitan vápenatý, extrakty z vŕbovej kôry, chren, púpavu.

Odporúča sa na artrózu, osteochondrózu, radikulitídu, reumatizmus.

Kontraindikácie, ktoré sa majú použiť, sú neznášanlivosť komponentov..

Priemerná cena je od 300 rubľov.

Masti a gély na báze kyseliny salicylovej

Nizhvisal B

Používa sa na zmiernenie bolesti s patológiami muskuloskeletálneho a periférneho nervového systému.

Kontraindikované v prípade precitlivenosti, patológií kože, horúčky, aktívnej tuberkulózy.

Masť sa nanáša na časti oblasti bolesti 5-10 g raz denne počas 10 dní.

Priemerná cena je od 200 rubľov.

Salvisaras

Používa sa v pohybe a na liečbu flexie, ischias, neuralgie, myalgie, radikulitídy.

Neodporúča sa používať pri precitlivenosti, cerebrovaskulárnych príhodách, tuberkulóze, horúčke, poškodení obličiek a pečene. Okrem toho je liek kontraindikovaný v prípadoch všeobecného vyčerpania a náchylnosti k angiospazmu..

Aplikujte raz denne vtieraním až 10 g liečiva do pokožky cez kĺby. Liečba trvá 7-10 dní.

Priemerná cena je od 310 rubľov.

Kombinované lieky

Externé nástroje v tejto kategórii anestetizuje, odstraňuje zápal a podporuje regeneráciu tkanív. Majú tiež antimikrobiálne a antitrombotické účinky. Takéto lubrikanty rýchlo prenikajú do kĺbového tkaniva a ničia krvné zrazeniny v kapilárách, čo pomáha zlepšovať mikrocirkuláciu krvi v postihnutej oblasti…

Použitie kombinovaných lubrikantov na bolesť kĺbov prispieva k regresii zápalového procesu, úľave od bolesti a obnoveniu motorických funkcií kĺbov…

Masť obsahuje heparín, dimetylsulfoxid.

Používa sa na liečbu zápalových procesov pri hematómoch a opuchoch, svaloch, šliach. Odporúča sa tiež pri poraneniach kĺbov, epicondylitíde ramena, tendonitíde, tendovaginitíde a burzitíde. Používa sa tiež na liečbu neuralgie a polyartritídy..

Kontraindikované pri akútnych ochoreniach pečene a obličiek, bronchiálnej astmy, otvorených rán. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim ženám. Kontraindikácia je tiež citlivosť na lieky.

Dolobén sa nanáša zvonka nanesením tenkej vrstvy kože na postihnuté miesto. Výrobok používajte najviac 4 krát denne počas 10 dní. Po aplikácii masti lekári odporúčajú počkať niekoľko minút a pokryť oblasť vzduchotesným obväzom.

Priemerná cena – od 320 rubľov.

Hepatrombinas

Obsahuje heparín sodný, dimetylsulfoxid, dexpanthenol, makrogolglycerylhydroxystearát, karbomér, izopropanol, citrón, rozmarín a borovicový olej, destilovanú vodu..

Indikácie na použitie masti sú polyartritída ramenného kĺbu, hematómy a zápalové procesy v mäkkých tkanivách, šliach, väzoch. Odporúča sa tiež na liečbu burzitídy, deformujúcej sa osteoartritídy, neuralgie, tendinitídy a tenosynovitídy…

Nemusíte sa obracať na liek kvôli citlivým zložkám, ako je bronchiálna astma, zlyhanie obličiek a pečene. Hepatrombín sa neodporúča používať u tehotných a dojčiacich žien, detí a otvorených rán..

Gél sa nanáša na pokožku nad bolestivú oblasť pod obväzom. Procedúra sa vykonáva 1-2 krát denne počas 7-10 dní.

Priemerná cena – od 270 rubľov.

Homeopatických liekov

Vonkajšie homeopatické lieky má analgetické, protizápalové a regeneračné účinky.

Oleje sú na báze minerálnych a rastlinných látok.

Používa sa na komplexnú liečbu zápalových patológií orgánov a tkanív. Používa sa široko na liečenie muskuloskeletálnych a posttraumatických chorôb.

Traumeel nie je vhodný na tuberkulózu, leukémiu, kolagenózu a roztrúsenú sklerózu. Je tiež kontraindikovaný na použitie pri precitlivenosti na liečivo, HIV / AIDS, autoimunitné ochorenia.

Liečivo sa aplikuje zvonka vtieraním malého množstva gélu do kože bolestivým kĺbom. Frekvencia aplikácie je 2 až 3-krát denne a trvanie liečby je 10 až 15 dní. Na aplikovaný liek sa odporúča nosiť gázový obväz.

Recenzia mastí a gélov na bolesť kĺbov

Pohyb a flexia alebo bolesť kĺbov môžu byť výsledkom mnohých rôznych patológií a stavov. S bolesťou sa bežne spájajú metabolické, reumatické, neoplastické, systémové a akútne infekcie. Bolesť kĺbov je často spojená s endokrinnými a degeneratívnymi patológiami..

Bolesť je spôsobená dráždivým účinkom na nervové zakončenie vyplývajúce zo synoviálnej kapsuly. Alergény, toxíny, soľné kryštály, osteofyty a ďalšie. Môže spôsobiť podráždenie..

Príčiny bolesti

Medzi hlavné choroby s príznakmi Move & Flex patrí:

 • osteoartritída;
 • artritída;
 • artróza
 • reumatizmus;
 • dna
 • bolesť svalov;
 • bursitis
 • myelómu
 • systémový lupus erythematodes;
 • osteomyelitída;
 • sarkoidóza;
 • lymfoblastická leukémia;
 • kostné metastázy.

Pohyby a flexibilita liečby by sa malo vykonať po konzultácii s odborníkom, ktorý určí hlavnú príčinu syndrómu bolesti a predpíše vhodnú taktiku liečby. Drogová terapia sa uskutočňuje pomocou rôznych tried liekov vo forme injekcií, tabliet a lokálnych liekov.

Irina Martynová. Je absolventom Štátnej lekárskej univerzity vo Voroneze. N.N. Burdenkom. Klinický stážista a neurológ BUZ VO \ “Moskovská ambulancia \”. Opýtajte sa >>

Sú to masti a gély, ktoré poskytujú rýchly hojivý účinok a majú lokálny účinok na choré kĺby.

Na liečenie sa používajú vonkajšie látky rôznych tried liekov..

Najobľúbenejšia a vysoko účinná skupina liekov používaných na liečbu bolesti kĺbov. Na rýchle ošetrenie gélov a mastí skupiny NSAID pomáha znižovať bolesť kĺbov, uľahčuje zápal a znižuje účinky podráždenia nervových zakončení v tkanivách. Analgetický účinok je výsledkom potlačenia zápalového procesu a odstránenia abscesu.

Protizápalové masti znižujú stuhnutosť svalov a obnovujú funkciu kĺbov.

Účinnou látkou gélu je ketoprofén, ktorý obsahuje 0,75 g v skúmavke. Obsahuje tiež levanduľový olej, etylalkohol, makrogol, destilovanú vodu a dietanolamín…

Ketoprofen je indikovaný na lokálnu liečbu bolesti pri muskuloskeletálnych patologických stavoch traumatického alebo reumatického pôvodu, ako sú ligament, ruptúra ​​svalov a šliach, podliatiny, zápaly šliach, zranenia a kŕče svalov, bedrová sviečka atď…

Kontraindikácia je precitlivenosť na zložky lieku, kyselinu acetylsalicylovú a iné NSAID. Okrem toho sa táto skupina liekov neodporúča na plač dermatóz, ekzémov, infikovaných rán a škrabancov…

Liek sa aplikuje v tenkej vrstve na zapálenú časť tela a jemným masážnym pohybom sa vtiera do pokožky. Po nanesení gélu sa na gél nanesie sterilné suché plnivo. Frekvencia aplikácie je 2 až 3-krát denne a trvanie liečby je 7 až 10 dní.

Priemerná cena je od 60 rubľov.

Liečivo je nimesulid. Ďalšími zložkami sú alkohol a timerosal.

Je určený na artritídu akéhokoľvek pôvodu, bedrovú kosť, osteoartritídu, ankylozujúcu spondylitídu, pohyb a flexológiu, myalgiu, posttraumatickú bolesť, zápalové patológie šliach. Je tiež povolené používať liek na bolestivú menštruáciu, reumatizmus kĺbov, exacerbáciu dny. Je široko používaný pri symptomatickej liečbe osteochondrózy, ischias a ischias.

Je kontraindikovaný u pacientov s precitlivenosťou na zložky, bronchiálnu astmu, patológie hematopoetického systému, zlyhanie srdca a viacnásobné krvácanie. Nepoužívajte gél u pacientov s poruchou funkcie obličiek alebo pečene alebo u pacientov s alkoholizmom.

Neodporúča sa používať u pacientov mladších ako 12 rokov a u tehotných a dojčiacich žien.

Nimisulid aplikujte zvonka a vtierajte ho do pokožky v oblasti bolesti kĺbov. Miesto mazania sa musí najprv dôkladne opláchnuť a vysušiť. Gél sa nanáša na kožu vytlačením 2 až 3 cm liečiva z tuby. Gél sa vtiera na povrch pokožky jemnými krúživými pohybmi. Mnoho použití, 3-4 krát denne, až 10 dní.

Priemerná cena výrobku je od 230 rubľov.

Liečivo je sodná soľ diklofenaku, ako ďalšie zložky, obsahuje etylalkohol, propylénglykol, metylparahydroxybenzoát, levanduľový olej, karbomér, trolamín a vodu…

Diklofenak sa používa ako liečivo pri posttraumatických zápaloch, reumatických patologických stavoch, poruchách pohybového ústrojenstva a pri silnej bolesti..

Kontraindikovaná precitlivenosť na zložky lieku, bronchiálna obštrukcia (vrátane anamnézy), rinitída a alergické reakcie na NSAID. Diklofenak je tiež kontraindikovaný počas dojčenia a počas posledných štádií pôrodu.

Diklofenak je určený na vonkajšie použitie. Natiera sa do kože v mieste syndrómu bolesti 2-3 krát denne v množstve, ktoré závisí od závažnosti bolesti, ale nie viac ako 2 g (4,5 cm). Jedna dávka pre pacientov mladších ako 12 rokov by nemala prekročiť 1 g (2 cm).

Dĺžku liečby určuje lekár, ale zvyčajne nepresahuje 15 dní.

Cena – od 50 rubľov

butadiénu

Gél na báze fenylbutazónu s lokálnymi protizápalovými a analgetickými účinkami.

Odporúča sa liečiť reumatizmus, polyartritídu, ankylozujúcu spondylitídu, artritídu akéhokoľvek pôvodu s výronmi, artrózu, synovitídu. Je veľmi účinný pri liečbe holennej kosti, ischias, osteochondrózy a bolesti kĺbov. Používa sa tiež ako súčasť komplexnej uzlovej terapie erytému..

Butadion by ste nemali používať na obštrukciu priedušiek, nádchy a urtikárie, ktoré ste kedy zažili s NSAID. Nie je tiež určený na použitie u tehotných alebo dojčiacich žien alebo u detí mladších ako 14 rokov. Nepoužívajte tento liek na narušenie integrity pokožky.

Naneste gél na bolesť kĺbov zvonka až trikrát denne pomocou stláčania 2-3 cm z tuby. Nie je potrebné odstraňovať. Priebeh liečby je až 10 po sebe nasledujúcich dní.

Priemerná cena lieku je od 160 rubľov.

Vyhrievané a lokálne dráždivé výrobky

Tieto masti a gély sa vyrábajú z bolesti produkciou kapsaicínu, včelieho alebo hadího jedu a rôznych éterických olejov. Drogy v tejto skupine prispievajú k lepšiemu krvnému obehu a stimuluje metabolické procesy v chrupavke. Takéto mazivá s výrazným otepľovacím účinkom účinne znižujú kŕčové bolesti a aktivujú metabolizmus chorých kĺbov.

Lekár je neurológ na Orenburgskej ambulancii. Vzdelanie: Štátna akadémia medicíny v Orenburgu, Orenburg.

Skladá sa z benzylicotinátu, vanillylnonamidu, gáforu, terpentínu a dimetylsulfoxidu. Zahŕňa tiež polysorbát, bronopol, cetylstearylsulfát, cetylstearylalkohol a destilovanú vodu..

Pre myalgiu, pohyb a flexibilitu..

Kontraindikované pri kožných ochoreniach, počas tehotenstva a laktácie, ako aj u detí mladších ako 10 rokov. Ak je pacient alergický na komponenty, z ktorých je vyrobený, nemal by sa používať.

Na ošetrenie Move & Flexgia a myalgie sa aplikuje 1 až 3 g (2-4 cm) masti, ktorá sa nanáša na bolesť a trie sa. Masť je potrebné nanášať 2-3 krát denne po dobu 10 dní.

Priemerná cena je od 280 rubľov.

Masť Viprosal obsahuje hadie jedy (jed viper), gáfor, terpentín a kyselinu salicylovú. Ďalej parafín, vazelína, glycerín, emulgátor, chlorid sodný a voda.

Používa sa na liečbu Move & Flexgia, myalgie, neuralgie, radikulitídy a ischias rôzneho pôvodu…

Nepoužívať pri stavoch kože, aktívnej tuberkulóze, vysokej horúčke, celkovom vyčerpaní. Je tiež kontraindikovaný kvôli obehovému zlyhaniu, sklonu k angiospazmu, pečeňovej a renálnej dysfunkcii.

Masť sa aplikuje každých 8 až 12 hodín po dobu 5 až 10 g, vtiera sa do pokožky masážnymi pohybmi. Priemerná doba liečby je 10 dní..

Priemerná cena – od 240 rubľov.

Obsahuje levomentol, gáfor a eukalyptový olej. Okrem toho existuje parafín, vazelína a klinčekový olej.

Používa sa ako lokálne anestetikum na „rozptyľovanie“ myalgie, Move & Flexlgii a myozitídy.

Je kontraindikovaný u pacientov s precitlivenosťou na lieky, kožnými poruchami, ktoré zhoršujú integritu pokožky au detí mladších ako 10 rokov..

Bolesť kĺbov sa aplikuje na bolestivú oblasť a vtiera sa do pokožky. Procedúra sa vykonáva 2 – 3 krát denne po dobu 2 týždňov.

Priemerná cena je od 70 rubľov.

Charakteristiky použitia prípravkov na zahrievanie

Pri používaní otepľovacích mazív a gélov sa musia dodržiavať základné pravidlá:

 • Prvým krokom je vykonanie testu citlivosti aplikáciou určitého množstva liečiva na oblasť v blízkosti zápästia, kolena alebo lakťa. Ak sa alergické vyrážky objavia do 3 hodín alebo ak sa u pacienta objavia znepokojujúce príznaky, liek sa nemá používať..
 • Užívanie drog v tejto skupine je kontraindikované pri zápalových patológiách.
 • Použitie pre deti je neprijateľné.
 • Ak sa produkt dostane do sliznice, opláchnite ho tečúcou vodou.
 • Po aplikácii si umyte ruky mydlom.
 • Nepoužívajte mazivá v tejto skupine tesne pred spaním.

Chondroprotektoriai

Lokálne chondroprotektívne činidlá, ktoré zahŕňajú glukozamín a chondroitín, Používa sa na liečbu degeneratívnych a dystrofických patológií skeletu. Účinné látky pomáhajú eliminovať zápal a podporujú regeneráciu tkanív. Použitie chondroprotektorov pomáha stimulovať syntézu synoviálnej tekutiny a obnovuje spojivové tkanivo, čím zmierňuje bolesť.

Pri tomto type lubrikantu sa kostné tkanivo prirodzene obnovuje.

Masť obsahuje 50 g chondroitínsulfátu a ďalšími zložkami sú dimetylsulfoxid, vazelína, lanolín a voda..

Používa sa na liečbu a prevenciu osteoartritídy a osteochondrózy.

Tento nástroj by sa nemal používať v prípade akútneho zápalu, poškodenia kože, nekrózy tkanív a citlivosti na lieky.

Masť nanášajte dvakrát denne na oblasť bolesti kĺbov a potrite 2-3 minúty. Terapeutický priebeh je zvyčajne 15 až 25 dní.

Priemerná cena je od 100 rubľov.

Kompozícia obsahuje chondroitín sulfát, dimetoxid, propylénglykol, izopropanol, etylalkohol, metabisulfit sodný, propylparabén, metylparabén, karbomér, arómy a destilovanú vodu…

Chondroxid sa používa na prevenciu a liečbu osteochondrózy chrbtice a osteoartritídy periférneho kĺbu..

Nemal by sa používať v prípade precitlivenosti a integrity pokožky. Vzhľadom na nedostatok údajov o bezpečnosti používania u detí, tehotných a dojčiacich žien sa použitie masti na liečbu bolesti kĺbov neodporúča…

Masť sa aplikuje na ohnisko zápalu 2-3 krát denne, v malom množstve sa votiera, až kým sa úplne nevstrebe. Liečba trvá 2 týždne až 3 mesiace.

Priemerná cena je od 400 rubľov.

Obsahuje chondroitín, glukozamín, dihydrocercetín, uhličitan vápenatý, extrakty z vŕbovej kôry, chren, púpavu.

Odporúča sa na artrózu, osteochondrózu, radikulitídu, reumatizmus.

Kontraindikácie, ktoré sa majú použiť, sú neznášanlivosť komponentov..

Priemerná cena je od 300 rubľov.

Masti a gély na báze kyseliny salicylovej

Nizhvisal B

Používa sa na zmiernenie bolesti s patológiami muskuloskeletálneho a periférneho nervového systému.

Kontraindikované v prípade precitlivenosti, patológií kože, horúčky, aktívnej tuberkulózy.

Masť sa nanáša na časti oblasti bolesti 5-10 g raz denne počas 10 dní.

Priemerná cena je od 200 rubľov.

Salvisaras

Používa sa v pohybe a na liečbu flexie, ischias, neuralgie, myalgie, radikulitídy.

Neodporúča sa používať pri precitlivenosti, cerebrovaskulárnych príhodách, tuberkulóze, horúčke, poškodení obličiek a pečene. Okrem toho je liek kontraindikovaný v prípadoch všeobecného vyčerpania a náchylnosti k angiospazmu..

Aplikujte raz denne vtieraním až 10 g liečiva do pokožky cez kĺby. Liečba trvá 7-10 dní.

Priemerná cena je od 310 rubľov.

Kombinované lieky

Externé nástroje v tejto kategórii anestetizuje, odstraňuje zápal a podporuje regeneráciu tkanív. Majú tiež antimikrobiálne a antitrombotické účinky. Takéto lubrikanty rýchlo prenikajú do kĺbového tkaniva a ničia krvné zrazeniny v kapilárách, čo pomáha zlepšovať mikrocirkuláciu krvi v postihnutej oblasti…

Použitie kombinovaných lubrikantov na bolesť kĺbov prispieva k regresii zápalového procesu, úľave od bolesti a obnoveniu motorických funkcií kĺbov…

Masť obsahuje heparín, dimetylsulfoxid.

Používa sa na liečbu zápalových procesov pri hematómoch a opuchoch, svaloch, šliach. Odporúča sa tiež pri poraneniach kĺbov, epicondylitíde ramena, tendonitíde, tendovaginitíde a burzitíde. Používa sa tiež na liečbu neuralgie a polyartritídy..

Kontraindikované pri akútnych ochoreniach pečene a obličiek, bronchiálnej astmy, otvorených rán. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim ženám. Kontraindikácia je tiež citlivosť na lieky.

Dolobén sa nanáša zvonka nanesením tenkej vrstvy kože na postihnuté miesto. Výrobok používajte najviac 4 krát denne počas 10 dní. Po aplikácii masti lekári odporúčajú počkať niekoľko minút a pokryť oblasť vzduchotesným obväzom.

Priemerná cena – od 320 rubľov.

Hepatrombinas

Obsahuje heparín sodný, dimetylsulfoxid, dexpanthenol, makrogolglycerylhydroxystearát, karbomér, izopropanol, citrón, rozmarín a borovicový olej, destilovanú vodu..

Indikácie na použitie masti sú polyartritída ramenného kĺbu, hematómy a zápalové procesy v mäkkých tkanivách, šliach, väzoch. Odporúča sa tiež na liečbu burzitídy, deformujúcej sa osteoartritídy, neuralgie, tendinitídy a tenosynovitídy…

Nemusíte sa obracať na liek kvôli citlivým zložkám, ako je bronchiálna astma, zlyhanie obličiek a pečene. Hepatrombín sa neodporúča používať u tehotných a dojčiacich žien, detí a otvorených rán..

Gél sa nanáša na pokožku nad bolestivú oblasť pod obväzom. Procedúra sa vykonáva 1-2 krát denne počas 7-10 dní.

Priemerná cena – od 270 rubľov.

Homeopatických liekov

Vonkajšie homeopatické lieky má analgetické, protizápalové a regeneračné účinky.

Oleje sú na báze minerálnych a rastlinných látok.

Používa sa na komplexnú liečbu zápalových patológií orgánov a tkanív. Používa sa široko na liečenie muskuloskeletálnych a posttraumatických chorôb.

Traumeel nie je vhodný na tuberkulózu, leukémiu, kolagenózu a roztrúsenú sklerózu. Je tiež kontraindikovaný na použitie pri precitlivenosti na liečivo, HIV / AIDS, autoimunitné ochorenia.

Liečivo sa aplikuje zvonka vtieraním malého množstva gélu do kože bolestivým kĺbom. Frekvencia aplikácie je 2 až 3-krát denne a trvanie liečby je 10 až 15 dní. Na aplikovaný liek sa odporúča nosiť gázový obväz.

Recenzia mastí a gélov na bolesť kĺbov

Pohyb a flexia alebo bolesť kĺbov môžu byť výsledkom mnohých rôznych patológií a stavov. S bolesťou sa bežne spájajú metabolické, reumatické, neoplastické, systémové a akútne infekcie. Bolesť kĺbov je často spojená s endokrinnými a degeneratívnymi patológiami..

Bolesť je spôsobená dráždivým účinkom na nervové zakončenie vyplývajúce zo synoviálnej kapsuly. Alergény, toxíny, soľné kryštály, osteofyty a ďalšie. Môže spôsobiť podráždenie..

Príčiny bolesti

Medzi hlavné choroby s príznakmi Move & Flex patrí:

 • osteoartritída;
 • artritída;
 • artróza
 • reumatizmus;
 • dna
 • bolesť svalov;
 • bursitis
 • myelómu
 • systémový lupus erythematodes;
 • osteomyelitída;
 • sarkoidóza;
 • lymfoblastická leukémia;
 • kostné metastázy.

Pohyby a flexibilita liečby by sa malo vykonať po konzultácii s odborníkom, ktorý určí hlavnú príčinu syndrómu bolesti a predpíše vhodnú taktiku liečby. Drogová terapia sa uskutočňuje pomocou rôznych tried liekov vo forme injekcií, tabliet a lokálnych liekov.

Irina Martynová. Je absolventom Štátnej lekárskej univerzity vo Voroneze. N.N. Burdenkom. Klinický stážista a neurológ BUZ VO \ “Moskovská ambulancia \”. Opýtajte sa >>

Sú to masti a gély, ktoré poskytujú rýchly hojivý účinok a majú lokálny účinok na choré kĺby.

Na liečenie sa používajú vonkajšie látky rôznych tried liekov..

Najobľúbenejšia a vysoko účinná skupina liekov používaných na liečbu bolesti kĺbov. Na rýchle ošetrenie gélov a mastí skupiny NSAID pomáha znižovať bolesť kĺbov, uľahčuje zápal a znižuje účinky podráždenia nervových zakončení v tkanivách. Analgetický účinok je výsledkom potlačenia zápalového procesu a odstránenia abscesu.

Protizápalové masti znižujú stuhnutosť svalov a obnovujú funkciu kĺbov.

Účinnou látkou gélu je ketoprofén, ktorý obsahuje 0,75 g v skúmavke. Obsahuje tiež levanduľový olej, etylalkohol, makrogol, destilovanú vodu a dietanolamín…

Ketoprofen je indikovaný na lokálnu liečbu bolesti pri muskuloskeletálnych patologických stavoch traumatického alebo reumatického pôvodu, ako sú ligament, ruptúra ​​svalov a šliach, podliatiny, zápaly šliach, zranenia a kŕče svalov, bedrová sviečka atď…

Kontraindikácia je precitlivenosť na zložky lieku, kyselinu acetylsalicylovú a iné NSAID. Okrem toho sa táto skupina liekov neodporúča na plač dermatóz, ekzémov, infikovaných rán a škrabancov…

Liek sa aplikuje v tenkej vrstve na zapálenú časť tela a jemným masážnym pohybom sa vtiera do pokožky. Po nanesení gélu sa na gél nanesie sterilné suché plnivo. Frekvencia aplikácie je 2 až 3-krát denne a trvanie liečby je 7 až 10 dní.

Priemerná cena je od 60 rubľov.

Liečivo je nimesulid. Ďalšími zložkami sú alkohol a timerosal.

Je určený na artritídu akéhokoľvek pôvodu, bedrovú kosť, osteoartritídu, ankylozujúcu spondylitídu, pohyb a flexológiu, myalgiu, posttraumatickú bolesť, zápalové patológie šliach. Je tiež povolené používať liek na bolestivú menštruáciu, reumatizmus kĺbov, exacerbáciu dny. Je široko používaný pri symptomatickej liečbe osteochondrózy, ischias a ischias.

Je kontraindikovaný u pacientov s precitlivenosťou na zložky, bronchiálnu astmu, patológie hematopoetického systému, zlyhanie srdca a viacnásobné krvácanie. Nepoužívajte gél u pacientov s poruchou funkcie obličiek alebo pečene alebo u pacientov s alkoholizmom.

Neodporúča sa používať u pacientov mladších ako 12 rokov a u tehotných a dojčiacich žien.

Nimisulid aplikujte zvonka a vtierajte ho do pokožky v oblasti bolesti kĺbov. Miesto mazania sa musí najprv dôkladne opláchnuť a vysušiť. Gél sa nanáša na kožu vytlačením 2 až 3 cm liečiva z tuby. Gél sa vtiera na povrch pokožky jemnými krúživými pohybmi. Mnoho použití, 3-4 krát denne, až 10 dní.

Priemerná cena výrobku je od 230 rubľov.

Liečivo je sodná soľ diklofenaku, ako ďalšie zložky, obsahuje etylalkohol, propylénglykol, metylparahydroxybenzoát, levanduľový olej, karbomér, trolamín a vodu…

Diklofenak sa používa ako liečivo pri posttraumatických zápaloch, reumatických patologických stavoch, poruchách pohybového ústrojenstva a pri silnej bolesti..

Kontraindikovaná precitlivenosť na zložky lieku, bronchiálna obštrukcia (vrátane anamnézy), rinitída a alergické reakcie na NSAID. Diklofenak je tiež kontraindikovaný počas dojčenia a počas posledných štádií pôrodu.

Diklofenak je určený na vonkajšie použitie. Natiera sa do kože v mieste syndrómu bolesti 2-3 krát denne v množstve, ktoré závisí od závažnosti bolesti, ale nie viac ako 2 g (4,5 cm). Jedna dávka pre pacientov mladších ako 12 rokov by nemala prekročiť 1 g (2 cm).

Dĺžku liečby určuje lekár, ale zvyčajne nepresahuje 15 dní.

Cena – od 50 rubľov

butadiénu

Gél na báze fenylbutazónu s lokálnymi protizápalovými a analgetickými účinkami.

Odporúča sa liečiť reumatizmus, polyartritídu, ankylozujúcu spondylitídu, artritídu akéhokoľvek pôvodu s výronmi, artrózu, synovitídu. Je veľmi účinný pri liečbe holennej kosti, ischias, osteochondrózy a bolesti kĺbov. Používa sa tiež ako súčasť komplexnej uzlovej terapie erytému..

Butadion by ste nemali používať na obštrukciu priedušiek, nádchy a urtikárie, ktoré ste kedy zažili s NSAID. Nie je tiež určený na použitie u tehotných alebo dojčiacich žien alebo u detí mladších ako 14 rokov. Nepoužívajte tento liek na narušenie integrity pokožky.

Naneste gél na bolesť kĺbov zvonka až trikrát denne pomocou stláčania 2-3 cm z tuby. Nie je potrebné odstraňovať. Priebeh liečby je až 10 po sebe nasledujúcich dní.

Priemerná cena lieku je od 160 rubľov.

Vyhrievané a lokálne dráždivé výrobky

Tieto masti a gély sa vyrábajú z bolesti produkciou kapsaicínu, včelieho alebo hadího jedu a rôznych éterických olejov. Drogy v tejto skupine prispievajú k lepšiemu krvnému obehu a stimuluje metabolické procesy v chrupavke. Takéto mazivá s výrazným otepľovacím účinkom účinne znižujú kŕčové bolesti a aktivujú metabolizmus chorých kĺbov.

Lekár je neurológ na Orenburgskej ambulancii. Vzdelanie: Štátna akadémia medicíny v Orenburgu, Orenburg.

Skladá sa z benzylicotinátu, vanillylnonamidu, gáforu, terpentínu a dimetylsulfoxidu. Zahŕňa tiež polysorbát, bronopol, cetylstearylsulfát, cetylstearylalkohol a destilovanú vodu..

Pre myalgiu, pohyb a flexibilitu..

Kontraindikované pri kožných ochoreniach, počas tehotenstva a laktácie, ako aj u detí mladších ako 10 rokov. Ak je pacient alergický na komponenty, z ktorých je vyrobený, nemal by sa používať.

Na ošetrenie Move & Flexgia a myalgie sa aplikuje 1 až 3 g (2-4 cm) masti, ktorá sa nanáša na bolesť a trie sa. Masť je potrebné nanášať 2-3 krát denne po dobu 10 dní.

Priemerná cena je od 280 rubľov.

Masť Viprosal obsahuje hadie jedy (jed viper), gáfor, terpentín a kyselinu salicylovú. Ďalej parafín, vazelína, glycerín, emulgátor, chlorid sodný a voda.

Používa sa na liečbu Move & Flexgia, myalgie, neuralgie, radikulitídy a ischias rôzneho pôvodu…

Nepoužívať pri stavoch kože, aktívnej tuberkulóze, vysokej horúčke, celkovom vyčerpaní. Je tiež kontraindikovaný kvôli obehovému zlyhaniu, sklonu k angiospazmu, pečeňovej a renálnej dysfunkcii.

Masť sa aplikuje každých 8 až 12 hodín po dobu 5 až 10 g, vtiera sa do pokožky masážnymi pohybmi. Priemerná doba liečby je 10 dní..

Priemerná cena – od 240 rubľov.

Obsahuje levomentol, gáfor a eukalyptový olej. Okrem toho existuje parafín, vazelína a klinčekový olej.

Používa sa ako lokálne anestetikum na „rozptyľovanie“ myalgie, Move & Flexlgii a myozitídy.

Je kontraindikovaný u pacientov s precitlivenosťou na lieky, kožnými poruchami, ktoré zhoršujú integritu pokožky au detí mladších ako 10 rokov..

Bolesť kĺbov sa aplikuje na bolestivú oblasť a vtiera sa do pokožky. Procedúra sa vykonáva 2 – 3 krát denne po dobu 2 týždňov.

Priemerná cena je od 70 rubľov.

Charakteristiky použitia prípravkov na zahrievanie

Pri používaní otepľovacích mazív a gélov sa musia dodržiavať základné pravidlá:

 • Prvým krokom je vykonanie testu citlivosti aplikáciou určitého množstva liečiva na oblasť v blízkosti zápästia, kolena alebo lakťa. Ak sa alergické vyrážky objavia do 3 hodín alebo ak sa u pacienta objavia znepokojujúce príznaky, liek sa nemá používať..
 • Užívanie drog v tejto skupine je kontraindikované pri zápalových patológiách.
 • Použitie pre deti je neprijateľné.
 • Ak sa produkt dostane do sliznice, opláchnite ho tečúcou vodou.
 • Po aplikácii si umyte ruky mydlom.
 • Nepoužívajte mazivá v tejto skupine tesne pred spaním.

Chondroprotektoriai

Lokálne chondroprotektívne činidlá, ktoré zahŕňajú glukozamín a chondroitín, Používa sa na liečbu degeneratívnych a dystrofických patológií skeletu. Účinné látky pomáhajú eliminovať zápal a podporujú regeneráciu tkanív. Použitie chondroprotektorov pomáha stimulovať syntézu synoviálnej tekutiny a obnovuje spojivové tkanivo, čím zmierňuje bolesť.

Pri tomto type lubrikantu sa kostné tkanivo prirodzene obnovuje.

Masť obsahuje 50 g chondroitínsulfátu a ďalšími zložkami sú dimetylsulfoxid, vazelína, lanolín a voda..

Používa sa na liečbu a prevenciu osteoartritídy a osteochondrózy.

Tento nástroj by sa nemal používať v prípade akútneho zápalu, poškodenia kože, nekrózy tkanív a citlivosti na lieky.

Masť nanášajte dvakrát denne na oblasť bolesti kĺbov a potrite 2-3 minúty. Terapeutický priebeh je zvyčajne 15 až 25 dní.

Priemerná cena je od 100 rubľov.

Kompozícia obsahuje chondroitín sulfát, dimetoxid, propylénglykol, izopropanol, etylalkohol, metabisulfit sodný, propylparabén, metylparabén, karbomér, arómy a destilovanú vodu…

Chondroxid sa používa na prevenciu a liečbu osteochondrózy chrbtice a osteoartritídy periférneho kĺbu..

Nemal by sa používať v prípade precitlivenosti a integrity pokožky. Vzhľadom na nedostatok údajov o bezpečnosti používania u detí, tehotných a dojčiacich žien sa použitie masti na liečbu bolesti kĺbov neodporúča…

Masť sa aplikuje na ohnisko zápalu 2-3 krát denne, v malom množstve sa votiera, až kým sa úplne nevstrebe. Liečba trvá 2 týždne až 3 mesiace.

Priemerná cena je od 400 rubľov.

Obsahuje chondroitín, glukozamín, dihydrocercetín, uhličitan vápenatý, extrakty z vŕbovej kôry, chren, púpavu.

Odporúča sa na artrózu, osteochondrózu, radikulitídu, reumatizmus.

Kontraindikácie, ktoré sa majú použiť, sú neznášanlivosť komponentov..

Priemerná cena je od 300 rubľov.

Masti a gély na báze kyseliny salicylovej

Nizhvisal B

Používa sa na zmiernenie bolesti s patológiami muskuloskeletálneho a periférneho nervového systému.

Kontraindikované v prípade precitlivenosti, patológií kože, horúčky, aktívnej tuberkulózy.

Masť sa nanáša na časti oblasti bolesti 5-10 g raz denne počas 10 dní.

Priemerná cena je od 200 rubľov.

Salvisaras

Používa sa v pohybe a na liečbu flexie, ischias, neuralgie, myalgie, radikulitídy.

Neodporúča sa používať pri precitlivenosti, cerebrovaskulárnych príhodách, tuberkulóze, horúčke, poškodení obličiek a pečene. Okrem toho je liek kontraindikovaný v prípadoch všeobecného vyčerpania a náchylnosti k angiospazmu..

Aplikujte raz denne vtieraním až 10 g liečiva do pokožky cez kĺby. Liečba trvá 7-10 dní.

Priemerná cena je od 310 rubľov.

Kombinované lieky

Externé nástroje v tejto kategórii anestetizuje, odstraňuje zápal a podporuje regeneráciu tkanív. Majú tiež antimikrobiálne a antitrombotické účinky. Takéto lubrikanty rýchlo prenikajú do kĺbového tkaniva a ničia krvné zrazeniny v kapilárách, čo pomáha zlepšovať mikrocirkuláciu krvi v postihnutej oblasti…

Použitie kombinovaných lubrikantov na bolesť kĺbov prispieva k regresii zápalového procesu, úľave od bolesti a obnoveniu motorických funkcií kĺbov…

Masť obsahuje heparín, dimetylsulfoxid.

Používa sa na liečbu zápalových procesov pri hematómoch a opuchoch, svaloch, šliach. Odporúča sa tiež pri poraneniach kĺbov, epicondylitíde ramena, tendonitíde, tendovaginitíde a burzitíde. Používa sa tiež na liečbu neuralgie a polyartritídy..

Kontraindikované pri akútnych ochoreniach pečene a obličiek, bronchiálnej astmy, otvorených rán. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim ženám. Kontraindikácia je tiež citlivosť na lieky.

Dolobén sa nanáša zvonka nanesením tenkej vrstvy kože na postihnuté miesto. Výrobok používajte najviac 4 krát denne počas 10 dní. Po aplikácii masti lekári odporúčajú počkať niekoľko minút a pokryť oblasť vzduchotesným obväzom.

Priemerná cena – od 320 rubľov.

Hepatrombinas

Obsahuje heparín sodný, dimetylsulfoxid, dexpanthenol, makrogolglycerylhydroxystearát, karbomér, izopropanol, citrón, rozmarín a borovicový olej, destilovanú vodu..

Indikácie na použitie masti sú polyartritída ramenného kĺbu, hematómy a zápalové procesy v mäkkých tkanivách, šliach, väzoch. Odporúča sa tiež na liečbu burzitídy, deformujúcej sa osteoartritídy, neuralgie, tendinitídy a tenosynovitídy…

Nemusíte sa obracať na liek kvôli citlivým zložkám, ako je bronchiálna astma, zlyhanie obličiek a pečene. Hepatrombín sa neodporúča používať u tehotných a dojčiacich žien, detí a otvorených rán..

Gél sa nanáša na pokožku nad bolestivú oblasť pod obväzom. Procedúra sa vykonáva 1-2 krát denne počas 7-10 dní.

Priemerná cena – od 270 rubľov.

Homeopatických liekov

Vonkajšie homeopatické lieky má analgetické, protizápalové a regeneračné účinky.

Oleje sú na báze minerálnych a rastlinných látok.

Používa sa na komplexnú liečbu zápalových patológií orgánov a tkanív. Používa sa široko na liečenie muskuloskeletálnych a posttraumatických chorôb.

Traumeel nie je vhodný na tuberkulózu, leukémiu, kolagenózu a roztrúsenú sklerózu. Je tiež kontraindikovaný na použitie pri precitlivenosti na liečivo, HIV / AIDS, autoimunitné ochorenia.

Liečivo sa aplikuje zvonka vtieraním malého množstva gélu do kože bolestivým kĺbom. Frekvencia aplikácie je 2 až 3-krát denne a trvanie liečby je 10 až 15 dní. Na aplikovaný liek sa odporúča nosiť gázový obväz.

Recenzia mastí a gélov na bolesť kĺbov

Pohyb a flexia alebo bolesť kĺbov môžu byť výsledkom mnohých rôznych patológií a stavov. S bolesťou sa bežne spájajú metabolické, reumatické, neoplastické, systémové a akútne infekcie. Bolesť kĺbov je často spojená s endokrinnými a degeneratívnymi patológiami..

Bolesť je spôsobená dráždivým účinkom na nervové zakončenie vyplývajúce zo synoviálnej kapsuly. Alergény, toxíny, soľné kryštály, osteofyty a ďalšie. Môže spôsobiť podráždenie..

Príčiny bolesti

Medzi hlavné choroby s príznakmi Move & Flex patrí:

 • osteoartritída;
 • artritída;
 • artróza
 • reumatizmus;
 • dna
 • bolesť svalov;
 • bursitis
 • myelómu
 • systémový lupus erythematodes;
 • osteomyelitída;
 • sarkoidóza;
 • lymfoblastická leukémia;
 • kostné metastázy.

Pohyby a flexibilita liečby by sa malo vykonať po konzultácii s odborníkom, ktorý určí hlavnú príčinu syndrómu bolesti a predpíše vhodnú taktiku liečby. Drogová terapia sa uskutočňuje pomocou rôznych tried liekov vo forme injekcií, tabliet a lokálnych liekov.

Irina Martynová. Je absolventom Štátnej lekárskej univerzity vo Voroneze. N.N. Burdenkom. Klinický stážista a neurológ BUZ VO \ “Moskovská ambulancia \”. Opýtajte sa >>

Sú to masti a gély, ktoré poskytujú rýchly hojivý účinok a majú lokálny účinok na choré kĺby.

Na liečenie sa používajú vonkajšie látky rôznych tried liekov..

Najobľúbenejšia a vysoko účinná skupina liekov používaných na liečbu bolesti kĺbov. Na rýchle ošetrenie gélov a mastí skupiny NSAID pomáha znižovať bolesť kĺbov, uľahčuje zápal a znižuje účinky podráždenia nervových zakončení v tkanivách. Analgetický účinok je výsledkom potlačenia zápalového procesu a odstránenia abscesu.

Protizápalové masti znižujú stuhnutosť svalov a obnovujú funkciu kĺbov.

Účinnou látkou gélu je ketoprofén, ktorý obsahuje 0,75 g v skúmavke. Obsahuje tiež levanduľový olej, etylalkohol, makrogol, destilovanú vodu a dietanolamín…

Ketoprofen je indikovaný na lokálnu liečbu bolesti pri muskuloskeletálnych patologických stavoch traumatického alebo reumatického pôvodu, ako sú ligament, ruptúra ​​svalov a šliach, podliatiny, zápaly šliach, zranenia a kŕče svalov, bedrová sviečka atď…

Kontraindikácia je precitlivenosť na zložky lieku, kyselinu acetylsalicylovú a iné NSAID. Okrem toho sa táto skupina liekov neodporúča na plač dermatóz, ekzémov, infikovaných rán a škrabancov…

Liek sa aplikuje v tenkej vrstve na zapálenú časť tela a jemným masážnym pohybom sa vtiera do pokožky. Po nanesení gélu sa na gél nanesie sterilné suché plnivo. Frekvencia aplikácie je 2 až 3-krát denne a trvanie liečby je 7 až 10 dní.

Priemerná cena je od 60 rubľov.

Liečivo je nimesulid. Ďalšími zložkami sú alkohol a timerosal.

Je určený na artritídu akéhokoľvek pôvodu, bedrovú kosť, osteoartritídu, ankylozujúcu spondylitídu, pohyb a flexológiu, myalgiu, posttraumatickú bolesť, zápalové patológie šliach. Je tiež povolené používať liek na bolestivú menštruáciu, reumatizmus kĺbov, exacerbáciu dny. Je široko používaný pri symptomatickej liečbe osteochondrózy, ischias a ischias.

Je kontraindikovaný u pacientov s precitlivenosťou na zložky, bronchiálnu astmu, patológie hematopoetického systému, zlyhanie srdca a viacnásobné krvácanie. Nepoužívajte gél u pacientov s poruchou funkcie obličiek alebo pečene alebo u pacientov s alkoholizmom.

Neodporúča sa používať u pacientov mladších ako 12 rokov a u tehotných a dojčiacich žien.

Nimisulid aplikujte zvonka a vtierajte ho do pokožky v oblasti bolesti kĺbov. Miesto mazania sa musí najprv dôkladne opláchnuť a vysušiť. Gél sa nanáša na kožu vytlačením 2 až 3 cm liečiva z tuby. Gél sa vtiera na povrch pokožky jemnými krúživými pohybmi. Mnoho použití, 3-4 krát denne, až 10 dní.

Priemerná cena výrobku je od 230 rubľov.

Liečivo je sodná soľ diklofenaku, ako ďalšie zložky, obsahuje etylalkohol, propylénglykol, metylparahydroxybenzoát, levanduľový olej, karbomér, trolamín a vodu…

Diklofenak sa používa ako liečivo pri posttraumatických zápaloch, reumatických patologických stavoch, poruchách pohybového ústrojenstva a pri silnej bolesti..

Kontraindikovaná precitlivenosť na zložky lieku, bronchiálna obštrukcia (vrátane anamnézy), rinitída a alergické reakcie na NSAID. Diklofenak je tiež kontraindikovaný počas dojčenia a počas posledných štádií pôrodu.

Diklofenak je určený na vonkajšie použitie. Natiera sa do kože v mieste syndrómu bolesti 2-3 krát denne v množstve, ktoré závisí od závažnosti bolesti, ale nie viac ako 2 g (4,5 cm). Jedna dávka pre pacientov mladších ako 12 rokov by nemala prekročiť 1 g (2 cm).

Dĺžku liečby určuje lekár, ale zvyčajne nepresahuje 15 dní.

Cena – od 50 rubľov

butadiénu

Gél na báze fenylbutazónu s lokálnymi protizápalovými a analgetickými účinkami.

Odporúča sa liečiť reumatizmus, polyartritídu, ankylozujúcu spondylitídu, artritídu akéhokoľvek pôvodu s výronmi, artrózu, synovitídu. Je veľmi účinný pri liečbe holennej kosti, ischias, osteochondrózy a bolesti kĺbov. Používa sa tiež ako súčasť komplexnej uzlovej terapie erytému..

Butadion by ste nemali používať na obštrukciu priedušiek, nádchy a urtikárie, ktoré ste kedy zažili s NSAID. Nie je tiež určený na použitie u tehotných alebo dojčiacich žien alebo u detí mladších ako 14 rokov. Nepoužívajte tento liek na narušenie integrity pokožky.

Naneste gél na bolesť kĺbov zvonka až trikrát denne pomocou stláčania 2-3 cm z tuby. Nie je potrebné odstraňovať. Priebeh liečby je až 10 po sebe nasledujúcich dní.

Priemerná cena lieku je od 160 rubľov.

Vyhrievané a lokálne dráždivé výrobky

Tieto masti a gély sa vyrábajú z bolesti produkciou kapsaicínu, včelieho alebo hadího jedu a rôznych éterických olejov. Drogy v tejto skupine prispievajú k lepšiemu krvnému obehu a stimuluje metabolické procesy v chrupavke. Takéto mazivá s výrazným otepľovacím účinkom účinne znižujú kŕčové bolesti a aktivujú metabolizmus chorých kĺbov.

Lekár je neurológ na Orenburgskej ambulancii. Vzdelanie: Štátna akadémia medicíny v Orenburgu, Orenburg.

Skladá sa z benzylicotinátu, vanillylnonamidu, gáforu, terpentínu a dimetylsulfoxidu. Zahŕňa tiež polysorbát, bronopol, cetylstearylsulfát, cetylstearylalkohol a destilovanú vodu..

Pre myalgiu, pohyb a flexibilitu..

Kontraindikované pri kožných ochoreniach, počas tehotenstva a laktácie, ako aj u detí mladších ako 10 rokov. Ak je pacient alergický na komponenty, z ktorých je vyrobený, nemal by sa používať.

Na ošetrenie Move & Flexgia a myalgie sa aplikuje 1 až 3 g (2-4 cm) masti, ktorá sa nanáša na bolesť a trie sa. Masť je potrebné nanášať 2-3 krát denne po dobu 10 dní.

Priemerná cena je od 280 rubľov.

Masť Viprosal obsahuje hadie jedy (jed viper), gáfor, terpentín a kyselinu salicylovú. Ďalej parafín, vazelína, glycerín, emulgátor, chlorid sodný a voda.

Používa sa na liečbu Move & Flexgia, myalgie, neuralgie, radikulitídy a ischias rôzneho pôvodu…

Nepoužívať pri stavoch kože, aktívnej tuberkulóze, vysokej horúčke, celkovom vyčerpaní. Je tiež kontraindikovaný kvôli obehovému zlyhaniu, sklonu k angiospazmu, pečeňovej a renálnej dysfunkcii.

Masť sa aplikuje každých 8 až 12 hodín po dobu 5 až 10 g, vtiera sa do pokožky masážnymi pohybmi. Priemerná doba liečby je 10 dní..

Priemerná cena – od 240 rubľov.

Obsahuje levomentol, gáfor a eukalyptový olej. Okrem toho existuje parafín, vazelína a klinčekový olej.

Používa sa ako lokálne anestetikum na „rozptyľovanie“ myalgie, Move & Flexlgii a myozitídy.

Je kontraindikovaný u pacientov s precitlivenosťou na lieky, kožnými poruchami, ktoré zhoršujú integritu pokožky au detí mladších ako 10 rokov..

Bolesť kĺbov sa aplikuje na bolestivú oblasť a vtiera sa do pokožky. Procedúra sa vykonáva 2 – 3 krát denne po dobu 2 týždňov.

Priemerná cena je od 70 rubľov.

Charakteristiky použitia prípravkov na zahrievanie

Pri používaní otepľovacích mazív a gélov sa musia dodržiavať základné pravidlá:

 • Prvým krokom je vykonanie testu citlivosti aplikáciou určitého množstva liečiva na oblasť v blízkosti zápästia, kolena alebo lakťa. Ak sa alergické vyrážky objavia do 3 hodín alebo ak sa u pacienta objavia znepokojujúce príznaky, liek sa nemá používať..
 • Užívanie drog v tejto skupine je kontraindikované pri zápalových patológiách.
 • Použitie pre deti je neprijateľné.
 • Ak sa produkt dostane do sliznice, opláchnite ho tečúcou vodou.
 • Po aplikácii si umyte ruky mydlom.
 • Nepoužívajte mazivá v tejto skupine tesne pred spaním.

Chondroprotektoriai

Lokálne chondroprotektívne činidlá, ktoré zahŕňajú glukozamín a chondroitín, Používa sa na liečbu degeneratívnych a dystrofických patológií skeletu. Účinné látky pomáhajú eliminovať zápal a podporujú regeneráciu tkanív. Použitie chondroprotektorov pomáha stimulovať syntézu synoviálnej tekutiny a obnovuje spojivové tkanivo, čím zmierňuje bolesť.

Pri tomto type lubrikantu sa kostné tkanivo prirodzene obnovuje.

Masť obsahuje 50 g chondroitínsulfátu a ďalšími zložkami sú dimetylsulfoxid, vazelína, lanolín a voda..

Používa sa na liečbu a prevenciu osteoartritídy a osteochondrózy.

Tento nástroj by sa nemal používať v prípade akútneho zápalu, poškodenia kože, nekrózy tkanív a citlivosti na lieky.

Masť nanášajte dvakrát denne na oblasť bolesti kĺbov a potrite 2-3 minúty. Terapeutický priebeh je zvyčajne 15 až 25 dní.

Priemerná cena je od 100 rubľov.

Kompozícia obsahuje chondroitín sulfát, dimetoxid, propylénglykol, izopropanol, etylalkohol, metabisulfit sodný, propylparabén, metylparabén, karbomér, arómy a destilovanú vodu…

Chondroxid sa používa na prevenciu a liečbu osteochondrózy chrbtice a osteoartritídy periférneho kĺbu..

Nemal by sa používať v prípade precitlivenosti a integrity pokožky. Vzhľadom na nedostatok údajov o bezpečnosti používania u detí, tehotných a dojčiacich žien sa použitie masti na liečbu bolesti kĺbov neodporúča…

Masť sa aplikuje na ohnisko zápalu 2-3 krát denne, v malom množstve sa votiera, až kým sa úplne nevstrebe. Liečba trvá 2 týždne až 3 mesiace.

Priemerná cena je od 400 rubľov.

Obsahuje chondroitín, glukozamín, dihydrocercetín, uhličitan vápenatý, extrakty z vŕbovej kôry, chren, púpavu.

Odporúča sa na artrózu, osteochondrózu, radikulitídu, reumatizmus.

Kontraindikácie, ktoré sa majú použiť, sú neznášanlivosť komponentov..

Priemerná cena je od 300 rubľov.

Masti a gély na báze kyseliny salicylovej

Nizhvisal B

Používa sa na zmiernenie bolesti s patológiami muskuloskeletálneho a periférneho nervového systému.

Kontraindikované v prípade precitlivenosti, patológií kože, horúčky, aktívnej tuberkulózy.

Masť sa nanáša na časti oblasti bolesti 5-10 g raz denne počas 10 dní.

Priemerná cena je od 200 rubľov.

Salvisaras

Používa sa v pohybe a na liečbu flexie, ischias, neuralgie, myalgie, radikulitídy.

Neodporúča sa používať pri precitlivenosti, cerebrovaskulárnych príhodách, tuberkulóze, horúčke, poškodení obličiek a pečene. Okrem toho je liek kontraindikovaný v prípadoch všeobecného vyčerpania a náchylnosti k angiospazmu..

Aplikujte raz denne vtieraním až 10 g liečiva do pokožky cez kĺby. Liečba trvá 7-10 dní.

Priemerná cena je od 310 rubľov.

Kombinované lieky

Externé nástroje v tejto kategórii anestetizuje, odstraňuje zápal a podporuje regeneráciu tkanív. Majú tiež antimikrobiálne a antitrombotické účinky. Takéto lubrikanty rýchlo prenikajú do kĺbového tkaniva a ničia krvné zrazeniny v kapilárách, čo pomáha zlepšovať mikrocirkuláciu krvi v postihnutej oblasti…

Použitie kombinovaných lubrikantov na bolesť kĺbov prispieva k regresii zápalového procesu, úľave od bolesti a obnoveniu motorických funkcií kĺbov…

Masť obsahuje heparín, dimetylsulfoxid.

Používa sa na liečbu zápalových procesov pri hematómoch a opuchoch, svaloch, šliach. Odporúča sa tiež pri poraneniach kĺbov, epicondylitíde ramena, tendonitíde, tendovaginitíde a burzitíde. Používa sa tiež na liečbu neuralgie a polyartritídy..

Kontraindikované pri akútnych ochoreniach pečene a obličiek, bronchiálnej astmy, otvorených rán. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim ženám. Kontraindikácia je tiež citlivosť na lieky.

Dolobén sa nanáša zvonka nanesením tenkej vrstvy kože na postihnuté miesto. Výrobok používajte najviac 4 krát denne počas 10 dní. Po aplikácii masti lekári odporúčajú počkať niekoľko minút a pokryť oblasť vzduchotesným obväzom.

Priemerná cena – od 320 rubľov.

Hepatrombinas

Obsahuje heparín sodný, dimetylsulfoxid, dexpanthenol, makrogolglycerylhydroxystearát, karbomér, izopropanol, citrón, rozmarín a borovicový olej, destilovanú vodu..

Indikácie na použitie masti sú polyartritída ramenného kĺbu, hematómy a zápalové procesy v mäkkých tkanivách, šliach, väzoch. Odporúča sa tiež na liečbu burzitídy, deformujúcej sa osteoartritídy, neuralgie, tendinitídy a tenosynovitídy…

Nemusíte sa obracať na liek kvôli citlivým zložkám, ako je bronchiálna astma, zlyhanie obličiek a pečene. Hepatrombín sa neodporúča používať u tehotných a dojčiacich žien, detí a otvorených rán..

Gél sa nanáša na pokožku nad bolestivú oblasť pod obväzom. Procedúra sa vykonáva 1-2 krát denne počas 7-10 dní.

Priemerná cena – od 270 rubľov.

Homeopatických liekov

Vonkajšie homeopatické lieky má analgetické, protizápalové a regeneračné účinky.

Oleje sú na báze minerálnych a rastlinných látok.

Používa sa na komplexnú liečbu zápalových patológií orgánov a tkanív. Používa sa široko na liečenie muskuloskeletálnych a posttraumatických chorôb.

Traumeel nie je vhodný na tuberkulózu, leukémiu, kolagenózu a roztrúsenú sklerózu. Je tiež kontraindikovaný na použitie pri precitlivenosti na liečivo, HIV / AIDS, autoimunitné ochorenia.

Liečivo sa aplikuje zvonka vtieraním malého množstva gélu do kože bolestivým kĺbom. Frekvencia aplikácie je 2 až 3-krát denne a trvanie liečby je 10 až 15 dní. Na aplikovaný liek sa odporúča nosiť gázový obväz.

Recenzia mastí a gélov na bolesť kĺbov

Pohyb a flexia alebo bolesť kĺbov môžu byť výsledkom mnohých rôznych patológií a stavov. S bolesťou sa bežne spájajú metabolické, reumatické, neoplastické, systémové a akútne infekcie. Bolesť kĺbov je často spojená s endokrinnými a degeneratívnymi patológiami..

Bolesť je spôsobená dráždivým účinkom na nervové zakončenie vyplývajúce zo synoviálnej kapsuly. Alergény, toxíny, soľné kryštály, osteofyty a ďalšie. Môže spôsobiť podráždenie..

Príčiny bolesti

Medzi hlavné choroby s príznakmi Move & Flex patrí:

 • osteoartritída;
 • artritída;
 • artróza
 • reumatizmus;
 • dna
 • bolesť svalov;
 • bursitis
 • myelómu
 • systémový lupus erythematodes;
 • osteomyelitída;
 • sarkoidóza;
 • lymfoblastická leukémia;
 • kostné metastázy.

Pohyby a flexibilita liečby by sa malo vykonať po konzultácii s odborníkom, ktorý určí hlavnú príčinu syndrómu bolesti a predpíše vhodnú taktiku liečby. Drogová terapia sa uskutočňuje pomocou rôznych tried liekov vo forme injekcií, tabliet a lokálnych liekov.

Irina Martynová. Je absolventom Štátnej lekárskej univerzity vo Voroneze. N.N. Burdenkom. Klinický stážista a neurológ BUZ VO \ “Moskovská ambulancia \”. Opýtajte sa >>

Sú to masti a gély, ktoré poskytujú rýchly hojivý účinok a majú lokálny účinok na choré kĺby.

Na liečenie sa používajú vonkajšie látky rôznych tried liekov..

Najobľúbenejšia a vysoko účinná skupina liekov používaných na liečbu bolesti kĺbov. Na rýchle ošetrenie gélov a mastí skupiny NSAID pomáha znižovať bolesť kĺbov, uľahčuje zápal a znižuje účinky podráždenia nervových zakončení v tkanivách. Analgetický účinok je výsledkom potlačenia zápalového procesu a odstránenia abscesu.

Protizápalové masti znižujú stuhnutosť svalov a obnovujú funkciu kĺbov.

Účinnou látkou gélu je ketoprofén, ktorý obsahuje 0,75 g v skúmavke. Obsahuje tiež levanduľový olej, etylalkohol, makrogol, destilovanú vodu a dietanolamín…

Ketoprofen je indikovaný na lokálnu liečbu bolesti pri muskuloskeletálnych patologických stavoch traumatického alebo reumatického pôvodu, ako sú ligament, ruptúra ​​svalov a šliach, podliatiny, zápaly šliach, zranenia a kŕče svalov, bedrová sviečka atď…

Kontraindikácia je precitlivenosť na zložky lieku, kyselinu acetylsalicylovú a iné NSAID. Okrem toho sa táto skupina liekov neodporúča na plač dermatóz, ekzémov, infikovaných rán a škrabancov…

Liek sa aplikuje v tenkej vrstve na zapálenú časť tela a jemným masážnym pohybom sa vtiera do pokožky. Po nanesení gélu sa na gél nanesie sterilné suché plnivo. Frekvencia aplikácie je 2 až 3-krát denne a trvanie liečby je 7 až 10 dní.

Priemerná cena je od 60 rubľov.

Liečivo je nimesulid. Ďalšími zložkami sú alkohol a timerosal.

Je určený na artritídu akéhokoľvek pôvodu, bedrovú kosť, osteoartritídu, ankylozujúcu spondylitídu, pohyb a flexológiu, myalgiu, posttraumatickú bolesť, zápalové patológie šliach. Je tiež povolené používať liek na bolestivú menštruáciu, reumatizmus kĺbov, exacerbáciu dny. Je široko používaný pri symptomatickej liečbe osteochondrózy, ischias a ischias.

Je kontraindikovaný u pacientov s precitlivenosťou na zložky, bronchiálnu astmu, patológie hematopoetického systému, zlyhanie srdca a viacnásobné krvácanie. Nepoužívajte gél u pacientov s poruchou funkcie obličiek alebo pečene alebo u pacientov s alkoholizmom.

Neodporúča sa používať u pacientov mladších ako 12 rokov a u tehotných a dojčiacich žien.

Nimisulid aplikujte zvonka a vtierajte ho do pokožky v oblasti bolesti kĺbov. Miesto mazania sa musí najprv dôkladne opláchnuť a vysušiť. Gél sa nanáša na kožu vytlačením 2 až 3 cm liečiva z tuby. Gél sa vtiera na povrch pokožky jemnými krúživými pohybmi. Mnoho použití, 3-4 krát denne, až 10 dní.

Priemerná cena výrobku je od 230 rubľov.

Liečivo je sodná soľ diklofenaku, ako ďalšie zložky, obsahuje etylalkohol, propylénglykol, metylparahydroxybenzoát, levanduľový olej, karbomér, trolamín a vodu…

Diklofenak sa používa ako liečivo pri posttraumatických zápaloch, reumatických patologických stavoch, poruchách pohybového ústrojenstva a pri silnej bolesti..

Kontraindikovaná precitlivenosť na zložky lieku, bronchiálna obštrukcia (vrátane anamnézy), rinitída a alergické reakcie na NSAID. Diklofenak je tiež kontraindikovaný počas dojčenia a počas posledných štádií pôrodu.

Diklofenak je určený na vonkajšie použitie. Natiera sa do kože v mieste syndrómu bolesti 2-3 krát denne v množstve, ktoré závisí od závažnosti bolesti, ale nie viac ako 2 g (4,5 cm). Jedna dávka pre pacientov mladších ako 12 rokov by nemala prekročiť 1 g (2 cm).

Dĺžku liečby určuje lekár, ale zvyčajne nepresahuje 15 dní.

Cena – od 50 rubľov

butadiénu

Gél na báze fenylbutazónu s lokálnymi protizápalovými a analgetickými účinkami.

Odporúča sa liečiť reumatizmus, polyartritídu, ankylozujúcu spondylitídu, artritídu akéhokoľvek pôvodu s výronmi, artrózu, synovitídu. Je veľmi účinný pri liečbe holennej kosti, ischias, osteochondrózy a bolesti kĺbov. Používa sa tiež ako súčasť komplexnej uzlovej terapie erytému..

Butadion by ste nemali používať na obštrukciu priedušiek, nádchy a urtikárie, ktoré ste kedy zažili s NSAID. Nie je tiež určený na použitie u tehotných alebo dojčiacich žien alebo u detí mladších ako 14 rokov. Nepoužívajte tento liek na narušenie integrity pokožky.

Naneste gél na bolesť kĺbov zvonka až trikrát denne pomocou stláčania 2-3 cm z tuby. Nie je potrebné odstraňovať. Priebeh liečby je až 10 po sebe nasledujúcich dní.

Priemerná cena lieku je od 160 rubľov.

Vyhrievané a lokálne dráždivé výrobky

Tieto masti a gély sa vyrábajú z bolesti produkciou kapsaicínu, včelieho alebo hadího jedu a rôznych éterických olejov. Drogy v tejto skupine prispievajú k lepšiemu krvnému obehu a stimuluje metabolické procesy v chrupavke. Takéto mazivá s výrazným otepľovacím účinkom účinne znižujú kŕčové bolesti a aktivujú metabolizmus chorých kĺbov.

Lekár je neurológ na Orenburgskej ambulancii. Vzdelanie: Štátna akadémia medicíny v Orenburgu, Orenburg.

Skladá sa z benzylicotinátu, vanillylnonamidu, gáforu, terpentínu a dimetylsulfoxidu. Zahŕňa tiež polysorbát, bronopol, cetylstearylsulfát, cetylstearylalkohol a destilovanú vodu..

Pre myalgiu, pohyb a flexibilitu..

Kontraindikované pri kožných ochoreniach, počas tehotenstva a laktácie, ako aj u detí mladších ako 10 rokov. Ak je pacient alergický na komponenty, z ktorých je vyrobený, nemal by sa používať.

Na ošetrenie Move & Flexgia a myalgie sa aplikuje 1 až 3 g (2-4 cm) masti, ktorá sa nanáša na bolesť a trie sa. Masť je potrebné nanášať 2-3 krát denne po dobu 10 dní.

Priemerná cena je od 280 rubľov.

Masť Viprosal obsahuje hadie jedy (jed viper), gáfor, terpentín a kyselinu salicylovú. Ďalej parafín, vazelína, glycerín, emulgátor, chlorid sodný a voda.

Používa sa na liečbu Move & Flexgia, myalgie, neuralgie, radikulitídy a ischias rôzneho pôvodu…

Nepoužívať pri stavoch kože, aktívnej tuberkulóze, vysokej horúčke, celkovom vyčerpaní. Je tiež kontraindikovaný kvôli obehovému zlyhaniu, sklonu k angiospazmu, pečeňovej a renálnej dysfunkcii.

Masť sa aplikuje každých 8 až 12 hodín po dobu 5 až 10 g, vtiera sa do pokožky masážnymi pohybmi. Priemerná doba liečby je 10 dní..

Priemerná cena – od 240 rubľov.

Obsahuje levomentol, gáfor a eukalyptový olej. Okrem toho existuje parafín, vazelína a klinčekový olej.

Používa sa ako lokálne anestetikum na „rozptyľovanie“ myalgie, Move & Flexlgii a myozitídy.

Je kontraindikovaný u pacientov s precitlivenosťou na lieky, kožnými poruchami, ktoré zhoršujú integritu pokožky au detí mladších ako 10 rokov..

Bolesť kĺbov sa aplikuje na bolestivú oblasť a vtiera sa do pokožky. Procedúra sa vykonáva 2 – 3 krát denne po dobu 2 týždňov.

Priemerná cena je od 70 rubľov.

Charakteristiky použitia prípravkov na zahrievanie

Pri používaní otepľovacích mazív a gélov sa musia dodržiavať základné pravidlá:

 • Prvým krokom je vykonanie testu citlivosti aplikáciou určitého množstva liečiva na oblasť v blízkosti zápästia, kolena alebo lakťa. Ak sa alergické vyrážky objavia do 3 hodín alebo ak sa u pacienta objavia znepokojujúce príznaky, liek sa nemá používať..
 • Užívanie drog v tejto skupine je kontraindikované pri zápalových patológiách.
 • Použitie pre deti je neprijateľné.
 • Ak sa produkt dostane do sliznice, opláchnite ho tečúcou vodou.
 • Po aplikácii si umyte ruky mydlom.
 • Nepoužívajte mazivá v tejto skupine tesne pred spaním.

Chondroprotektoriai

Lokálne chondroprotektívne činidlá, ktoré zahŕňajú glukozamín a chondroitín, Používa sa na liečbu degeneratívnych a dystrofických patológií skeletu. Účinné látky pomáhajú eliminovať zápal a podporujú regeneráciu tkanív. Použitie chondroprotektorov pomáha stimulovať syntézu synoviálnej tekutiny a obnovuje spojivové tkanivo, čím zmierňuje bolesť.

Pri tomto type lubrikantu sa kostné tkanivo prirodzene obnovuje.

Masť obsahuje 50 g chondroitínsulfátu a ďalšími zložkami sú dimetylsulfoxid, vazelína, lanolín a voda..

Používa sa na liečbu a prevenciu osteoartritídy a osteochondrózy.

Tento nástroj by sa nemal používať v prípade akútneho zápalu, poškodenia kože, nekrózy tkanív a citlivosti na lieky.

Masť nanášajte dvakrát denne na oblasť bolesti kĺbov a potrite 2-3 minúty. Terapeutický priebeh je zvyčajne 15 až 25 dní.

Priemerná cena je od 100 rubľov.

Kompozícia obsahuje chondroitín sulfát, dimetoxid, propylénglykol, izopropanol, etylalkohol, metabisulfit sodný, propylparabén, metylparabén, karbomér, arómy a destilovanú vodu…

Chondroxid sa používa na prevenciu a liečbu osteochondrózy chrbtice a osteoartritídy periférneho kĺbu..

Nemal by sa používať v prípade precitlivenosti a integrity pokožky. Vzhľadom na nedostatok údajov o bezpečnosti používania u detí, tehotných a dojčiacich žien sa použitie masti na liečbu bolesti kĺbov neodporúča…

Masť sa aplikuje na ohnisko zápalu 2-3 krát denne, v malom množstve sa votiera, až kým sa úplne nevstrebe. Liečba trvá 2 týždne až 3 mesiace.

Priemerná cena je od 400 rubľov.

Obsahuje chondroitín, glukozamín, dihydrocercetín, uhličitan vápenatý, extrakty z vŕbovej kôry, chren, púpavu.

Odporúča sa na artrózu, osteochondrózu, radikulitídu, reumatizmus.

Kontraindikácie, ktoré sa majú použiť, sú neznášanlivosť komponentov..

Priemerná cena je od 300 rubľov.

Masti a gély na báze kyseliny salicylovej

Nizhvisal B

Používa sa na zmiernenie bolesti s patológiami muskuloskeletálneho a periférneho nervového systému.

Kontraindikované v prípade precitlivenosti, patológií kože, horúčky, aktívnej tuberkulózy.

Masť sa nanáša na časti oblasti bolesti 5-10 g raz denne počas 10 dní.

Priemerná cena je od 200 rubľov.

Salvisaras

Používa sa v pohybe a na liečbu flexie, ischias, neuralgie, myalgie, radikulitídy.

Neodporúča sa používať pri precitlivenosti, cerebrovaskulárnych príhodách, tuberkulóze, horúčke, poškodení obličiek a pečene. Okrem toho je liek kontraindikovaný v prípadoch všeobecného vyčerpania a náchylnosti k angiospazmu..

Aplikujte raz denne vtieraním až 10 g liečiva do pokožky cez kĺby. Liečba trvá 7-10 dní.

Priemerná cena je od 310 rubľov.

Kombinované lieky

Externé nástroje v tejto kategórii anestetizuje, odstraňuje zápal a podporuje regeneráciu tkanív. Majú tiež antimikrobiálne a antitrombotické účinky. Takéto lubrikanty rýchlo prenikajú do kĺbového tkaniva a ničia krvné zrazeniny v kapilárách, čo pomáha zlepšovať mikrocirkuláciu krvi v postihnutej oblasti…

Použitie kombinovaných lubrikantov na bolesť kĺbov prispieva k regresii zápalového procesu, úľave od bolesti a obnoveniu motorických funkcií kĺbov…

Masť obsahuje heparín, dimetylsulfoxid.

Používa sa na liečbu zápalových procesov pri hematómoch a opuchoch, svaloch, šliach. Odporúča sa tiež pri poraneniach kĺbov, epicondylitíde ramena, tendonitíde, tendovaginitíde a burzitíde. Používa sa tiež na liečbu neuralgie a polyartritídy..

Kontraindikované pri akútnych ochoreniach pečene a obličiek, bronchiálnej astmy, otvorených rán. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim ženám. Kontraindikácia je tiež citlivosť na lieky.

Dolobén sa nanáša zvonka nanesením tenkej vrstvy kože na postihnuté miesto. Výrobok používajte najviac 4 krát denne počas 10 dní. Po aplikácii masti lekári odporúčajú počkať niekoľko minút a pokryť oblasť vzduchotesným obväzom.

Priemerná cena – od 320 rubľov.

Hepatrombinas

Obsahuje heparín sodný, dimetylsulfoxid, dexpanthenol, makrogolglycerylhydroxystearát, karbomér, izopropanol, citrón, rozmarín a borovicový olej, destilovanú vodu..

Indikácie na použitie masti sú polyartritída ramenného kĺbu, hematómy a zápalové procesy v mäkkých tkanivách, šliach, väzoch. Odporúča sa tiež na liečbu burzitídy, deformujúcej sa osteoartritídy, neuralgie, tendinitídy a tenosynovitídy…

Nemusíte sa obracať na liek kvôli citlivým zložkám, ako je bronchiálna astma, zlyhanie obličiek a pečene. Hepatrombín sa neodporúča používať u tehotných a dojčiacich žien, detí a otvorených rán..

Gél sa nanáša na pokožku nad bolestivú oblasť pod obväzom. Procedúra sa vykonáva 1-2 krát denne počas 7-10 dní.

Priemerná cena – od 270 rubľov.

Homeopatických liekov

Vonkajšie homeopatické lieky má analgetické, protizápalové a regeneračné účinky.

Oleje sú na báze minerálnych a rastlinných látok.

Používa sa na komplexnú liečbu zápalových patológií orgánov a tkanív. Používa sa široko na liečenie muskuloskeletálnych a posttraumatických chorôb.

Traumeel nie je vhodný na tuberkulózu, leukémiu, kolagenózu a roztrúsenú sklerózu. Je tiež kontraindikovaný na použitie pri precitlivenosti na liečivo, HIV / AIDS, autoimunitné ochorenia.

Liečivo sa aplikuje zvonka vtieraním malého množstva gélu do kože bolestivým kĺbom. Frekvencia aplikácie je 2 až 3-krát denne a trvanie liečby je 10 až 15 dní. Na aplikovaný liek sa odporúča nosiť gázový obväz.

Recenzia mastí a gélov na bolesť kĺbov

Pohyb a flexia alebo bolesť kĺbov môžu byť výsledkom mnohých rôznych patológií a stavov. S bolesťou sa bežne spájajú metabolické, reumatické, neoplastické, systémové a akútne infekcie. Bolesť kĺbov je často spojená s endokrinnými a degeneratívnymi patológiami..

Bolesť je spôsobená dráždivým účinkom na nervové zakončenie vyplývajúce zo synoviálnej kapsuly. Alergény, toxíny, soľné kryštály, osteofyty a ďalšie. Môže spôsobiť podráždenie..

Príčiny bolesti

Medzi hlavné choroby s príznakmi Move & Flex patrí:

 • osteoartritída;
 • artritída;
 • artróza
 • reumatizmus;
 • dna
 • bolesť svalov;
 • bursitis
 • myelómu
 • systémový lupus erythematodes;
 • osteomyelitída;
 • sarkoidóza;
 • lymfoblastická leukémia;
 • kostné metastázy.

Pohyby a flexibilita liečby by sa malo vykonať po konzultácii s odborníkom, ktorý určí hlavnú príčinu syndrómu bolesti a predpíše vhodnú taktiku liečby. Drogová terapia sa uskutočňuje pomocou rôznych tried liekov vo forme injekcií, tabliet a lokálnych liekov.

Irina Martynová. Je absolventom Štátnej lekárskej univerzity vo Voroneze. N.N. Burdenkom. Klinický stážista a neurológ BUZ VO \ “Moskovská ambulancia \”. Opýtajte sa >>

Sú to masti a gély, ktoré poskytujú rýchly hojivý účinok a majú lokálny účinok na choré kĺby.

Na liečenie sa používajú vonkajšie látky rôznych tried liekov..

Najobľúbenejšia a vysoko účinná skupina liekov používaných na liečbu bolesti kĺbov. Na rýchle ošetrenie gélov a mastí skupiny NSAID pomáha znižovať bolesť kĺbov, uľahčuje zápal a znižuje účinky podráždenia nervových zakončení v tkanivách. Analgetický účinok je výsledkom potlačenia zápalového procesu a odstránenia abscesu.

Protizápalové masti znižujú stuhnutosť svalov a obnovujú funkciu kĺbov.

Účinnou látkou gélu je ketoprofén, ktorý obsahuje 0,75 g v skúmavke. Obsahuje tiež levanduľový olej, etylalkohol, makrogol, destilovanú vodu a dietanolamín…

Ketoprofen je indikovaný na lokálnu liečbu bolesti pri muskuloskeletálnych patologických stavoch traumatického alebo reumatického pôvodu, ako sú ligament, ruptúra ​​svalov a šliach, podliatiny, zápaly šliach, zranenia a kŕče svalov, bedrová sviečka atď…

Kontraindikácia je precitlivenosť na zložky lieku, kyselinu acetylsalicylovú a iné NSAID. Okrem toho sa táto skupina liekov neodporúča na plač dermatóz, ekzémov, infikovaných rán a škrabancov…

Liek sa aplikuje v tenkej vrstve na zapálenú časť tela a jemným masážnym pohybom sa vtiera do pokožky. Po nanesení gélu sa na gél nanesie sterilné suché plnivo. Frekvencia aplikácie je 2 až 3-krát denne a trvanie liečby je 7 až 10 dní.

Priemerná cena je od 60 rubľov.

Liečivo je nimesulid. Ďalšími zložkami sú alkohol a timerosal.

Je určený na artritídu akéhokoľvek pôvodu, bedrovú kosť, osteoartritídu, ankylozujúcu spondylitídu, pohyb a flexológiu, myalgiu, posttraumatickú bolesť, zápalové patológie šliach. Je tiež povolené používať liek na bolestivú menštruáciu, reumatizmus kĺbov, exacerbáciu dny. Je široko používaný pri symptomatickej liečbe osteochondrózy, ischias a ischias.

Je kontraindikovaný u pacientov s precitlivenosťou na zložky, bronchiálnu astmu, patológie hematopoetického systému, zlyhanie srdca a viacnásobné krvácanie. Nepoužívajte gél u pacientov s poruchou funkcie obličiek alebo pečene alebo u pacientov s alkoholizmom.

Neodporúča sa používať u pacientov mladších ako 12 rokov a u tehotných a dojčiacich žien.

Nimisulid aplikujte zvonka a vtierajte ho do pokožky v oblasti bolesti kĺbov. Miesto mazania sa musí najprv dôkladne opláchnuť a vysušiť. Gél sa nanáša na kožu vytlačením 2 až 3 cm liečiva z tuby. Gél sa vtiera na povrch pokožky jemnými krúživými pohybmi. Mnoho použití, 3-4 krát denne, až 10 dní.

Priemerná cena výrobku je od 230 rubľov.

Liečivo je sodná soľ diklofenaku, ako ďalšie zložky, obsahuje etylalkohol, propylénglykol, metylparahydroxybenzoát, levanduľový olej, karbomér, trolamín a vodu…

Diklofenak sa používa ako liečivo pri posttraumatických zápaloch, reumatických patologických stavoch, poruchách pohybového ústrojenstva a pri silnej bolesti..

Kontraindikovaná precitlivenosť na zložky lieku, bronchiálna obštrukcia (vrátane anamnézy), rinitída a alergické reakcie na NSAID. Diklofenak je tiež kontraindikovaný počas dojčenia a počas posledných štádií pôrodu.

Diklofenak je určený na vonkajšie použitie. Natiera sa do kože v mieste syndrómu bolesti 2-3 krát denne v množstve, ktoré závisí od závažnosti bolesti, ale nie viac ako 2 g (4,5 cm). Jedna dávka pre pacientov mladších ako 12 rokov by nemala prekročiť 1 g (2 cm).

Dĺžku liečby určuje lekár, ale zvyčajne nepresahuje 15 dní.

Cena – od 50 rubľov

butadiénu

Gél na báze fenylbutazónu s lokálnymi protizápalovými a analgetickými účinkami.

Odporúča sa liečiť reumatizmus, polyartritídu, ankylozujúcu spondylitídu, artritídu akéhokoľvek pôvodu s výronmi, artrózu, synovitídu. Je veľmi účinný pri liečbe holennej kosti, ischias, osteochondrózy a bolesti kĺbov. Používa sa tiež ako súčasť komplexnej uzlovej terapie erytému..

Butadion by ste nemali používať na obštrukciu priedušiek, nádchy a urtikárie, ktoré ste kedy zažili s NSAID. Nie je tiež určený na použitie u tehotných alebo dojčiacich žien alebo u detí mladších ako 14 rokov. Nepoužívajte tento liek na narušenie integrity pokožky.

Naneste gél na bolesť kĺbov zvonka až trikrát denne pomocou stláčania 2-3 cm z tuby. Nie je potrebné odstraňovať. Priebeh liečby je až 10 po sebe nasledujúcich dní.

Priemerná cena lieku je od 160 rubľov.

Vyhrievané a lokálne dráždivé výrobky

Tieto masti a gély sa vyrábajú z bolesti produkciou kapsaicínu, včelieho alebo hadího jedu a rôznych éterických olejov. Drogy v tejto skupine prispievajú k lepšiemu krvnému obehu a stimuluje metabolické procesy v chrupavke. Takéto mazivá s výrazným otepľovacím účinkom účinne znižujú kŕčové bolesti a aktivujú metabolizmus chorých kĺbov.

Lekár je neurológ na Orenburgskej ambulancii. Vzdelanie: Štátna akadémia medicíny v Orenburgu, Orenburg.

Skladá sa z benzylicotinátu, vanillylnonamidu, gáforu, terpentínu a dimetylsulfoxidu. Zahŕňa tiež polysorbát, bronopol, cetylstearylsulfát, cetylstearylalkohol a destilovanú vodu..

Pre myalgiu, pohyb a flexibilitu..

Kontraindikované pri kožných ochoreniach, počas tehotenstva a laktácie, ako aj u detí mladších ako 10 rokov. Ak je pacient alergický na komponenty, z ktorých je vyrobený, nemal by sa používať.

Na ošetrenie Move & Flexgia a myalgie sa aplikuje 1 až 3 g (2-4 cm) masti, ktorá sa nanáša na bolesť a trie sa. Masť je potrebné nanášať 2-3 krát denne po dobu 10 dní.

Priemerná cena je od 280 rubľov.

Masť Viprosal obsahuje hadie jedy (jed viper), gáfor, terpentín a kyselinu salicylovú. Ďalej parafín, vazelína, glycerín, emulgátor, chlorid sodný a voda.

Používa sa na liečbu Move & Flexgia, myalgie, neuralgie, radikulitídy a ischias rôzneho pôvodu…

Nepoužívať pri stavoch kože, aktívnej tuberkulóze, vysokej horúčke, celkovom vyčerpaní. Je tiež kontraindikovaný kvôli obehovému zlyhaniu, sklonu k angiospazmu, pečeňovej a renálnej dysfunkcii.

Masť sa aplikuje každých 8 až 12 hodín po dobu 5 až 10 g, vtiera sa do pokožky masážnymi pohybmi. Priemerná doba liečby je 10 dní..

Priemerná cena – od 240 rubľov.

Obsahuje levomentol, gáfor a eukalyptový olej. Okrem toho existuje parafín, vazelína a klinčekový olej.

Používa sa ako lokálne anestetikum na „rozptyľovanie“ myalgie, Move & Flexlgii a myozitídy.

Je kontraindikovaný u pacientov s precitlivenosťou na lieky, kožnými poruchami, ktoré zhoršujú integritu pokožky au detí mladších ako 10 rokov..

Bolesť kĺbov sa aplikuje na bolestivú oblasť a vtiera sa do pokožky. Procedúra sa vykonáva 2 – 3 krát denne po dobu 2 týždňov.

Priemerná cena je od 70 rubľov.

Charakteristiky použitia prípravkov na zahrievanie

Pri používaní otepľovacích mazív a gélov sa musia dodržiavať základné pravidlá:

 • Prvým krokom je vykonanie testu citlivosti aplikáciou určitého množstva liečiva na oblasť v blízkosti zápästia, kolena alebo lakťa. Ak sa alergické vyrážky objavia do 3 hodín alebo ak sa u pacienta objavia znepokojujúce príznaky, liek sa nemá používať..
 • Užívanie drog v tejto skupine je kontraindikované pri zápalových patológiách.
 • Použitie pre deti je neprijateľné.
 • Ak sa produkt dostane do sliznice, opláchnite ho tečúcou vodou.
 • Po aplikácii si umyte ruky mydlom.
 • Nepoužívajte mazivá v tejto skupine tesne pred spaním.

Chondroprotektoriai

Lokálne chondroprotektívne činidlá, ktoré zahŕňajú glukozamín a chondroitín, Používa sa na liečbu degeneratívnych a dystrofických patológií skeletu. Účinné látky pomáhajú eliminovať zápal a podporujú regeneráciu tkanív. Použitie chondroprotektorov pomáha stimulovať syntézu synoviálnej tekutiny a obnovuje spojivové tkanivo, čím zmierňuje bolesť.

Pri tomto type lubrikantu sa kostné tkanivo prirodzene obnovuje.

Masť obsahuje 50 g chondroitínsulfátu a ďalšími zložkami sú dimetylsulfoxid, vazelína, lanolín a voda..

Používa sa na liečbu a prevenciu osteoartritídy a osteochondrózy.

Tento nástroj by sa nemal používať v prípade akútneho zápalu, poškodenia kože, nekrózy tkanív a citlivosti na lieky.

Masť nanášajte dvakrát denne na oblasť bolesti kĺbov a potrite 2-3 minúty. Terapeutický priebeh je zvyčajne 15 až 25 dní.

Priemerná cena je od 100 rubľov.

Kompozícia obsahuje chondroitín sulfát, dimetoxid, propylénglykol, izopropanol, etylalkohol, metabisulfit sodný, propylparabén, metylparabén, karbomér, arómy a destilovanú vodu…

Chondroxid sa používa na prevenciu a liečbu osteochondrózy chrbtice a osteoartritídy periférneho kĺbu..

Nemal by sa používať v prípade precitlivenosti a integrity pokožky. Vzhľadom na nedostatok údajov o bezpečnosti používania u detí, tehotných a dojčiacich žien sa použitie masti na liečbu bolesti kĺbov neodporúča…

Masť sa aplikuje na ohnisko zápalu 2-3 krát denne, v malom množstve sa votiera, až kým sa úplne nevstrebe. Liečba trvá 2 týždne až 3 mesiace.

Priemerná cena je od 400 rubľov.

Obsahuje chondroitín, glukozamín, dihydrocercetín, uhličitan vápenatý, extrakty z vŕbovej kôry, chren, púpavu.

Odporúča sa na artrózu, osteochondrózu, radikulitídu, reumatizmus.

Kontraindikácie, ktoré sa majú použiť, sú neznášanlivosť komponentov..

Priemerná cena je od 300 rubľov.

Masti a gély na báze kyseliny salicylovej

Nizhvisal B

Používa sa na zmiernenie bolesti s patológiami muskuloskeletálneho a periférneho nervového systému.

Kontraindikované v prípade precitlivenosti, patológií kože, horúčky, aktívnej tuberkulózy.

Masť sa nanáša na časti oblasti bolesti 5-10 g raz denne počas 10 dní.

Priemerná cena je od 200 rubľov.

Salvisaras

Používa sa v pohybe a na liečbu flexie, ischias, neuralgie, myalgie, radikulitídy.

Neodporúča sa používať pri precitlivenosti, cerebrovaskulárnych príhodách, tuberkulóze, horúčke, poškodení obličiek a pečene. Okrem toho je liek kontraindikovaný v prípadoch všeobecného vyčerpania a náchylnosti k angiospazmu..

Aplikujte raz denne vtieraním až 10 g liečiva do pokožky cez kĺby. Liečba trvá 7-10 dní.

Priemerná cena je od 310 rubľov.

Kombinované lieky

Externé nástroje v tejto kategórii anestetizuje, odstraňuje zápal a podporuje regeneráciu tkanív. Majú tiež antimikrobiálne a antitrombotické účinky. Takéto lubrikanty rýchlo prenikajú do kĺbového tkaniva a ničia krvné zrazeniny v kapilárách, čo pomáha zlepšovať mikrocirkuláciu krvi v postihnutej oblasti…

Použitie kombinovaných lubrikantov na bolesť kĺbov prispieva k regresii zápalového procesu, úľave od bolesti a obnoveniu motorických funkcií kĺbov…

Masť obsahuje heparín, dimetylsulfoxid.

Používa sa na liečbu zápalových procesov pri hematómoch a opuchoch, svaloch, šliach. Odporúča sa tiež pri poraneniach kĺbov, epicondylitíde ramena, tendonitíde, tendovaginitíde a burzitíde. Používa sa tiež na liečbu neuralgie a polyartritídy..

Kontraindikované pri akútnych ochoreniach pečene a obličiek, bronchiálnej astmy, otvorených rán. Neodporúča sa tehotným a dojčiacim ženám. Kontraindikácia je tiež citlivosť na lieky.

Dolobén sa nanáša zvonka nanesením tenkej vrstvy kože na postihnuté miesto. Výrobok používajte najviac 4 krát denne počas 10 dní. Po aplikácii masti lekári odporúčajú počkať niekoľko minút a pokryť oblasť vzduchotesným obväzom.

Priemerná cena – od 320 rubľov.

Hepatrombinas

Obsahuje heparín sodný, dimetylsulfoxid, dexpanthenol, makrogolglycerylhydroxystearát, karbomér, izopropanol, citrón, rozmarín a borovicový olej, destilovanú vodu..

Indikácie na použitie masti sú polyartritída ramenného kĺbu, hematómy a zápalové procesy v mäkkých tkanivách, šliach, väzoch. Odporúča sa tiež na liečbu burzitídy, deformujúcej sa osteoartritídy, neuralgie, tendinitídy a tenosynovitídy…

Nemusíte sa obracať na liek kvôli citlivým zložkám, ako je bronchiálna astma, zlyhanie obličiek a pečene. Hepatrombín sa neodporúča používať u tehotných a dojčiacich žien, detí a otvorených rán..

Gél sa nanáša na pokožku nad bolestivú oblasť pod obväzom. Procedúra sa vykonáva 1-2 krát denne počas 7-10 dní.

Priemerná cena – od 270 rubľov.

Homeopatických liekov

Vonkajšie homeopatické lieky má analgetické, protizápalové a regeneračné účinky.

Oleje sú na báze minerálnych a rastlinných látok.

Používa sa na komplexnú liečbu zápalových patológií orgánov a tkanív. Používa sa široko na liečenie muskuloskeletálnych a posttraumatických chorôb.

Traumeel nie je vhodný na tuberkulózu, leukémiu, kolagenózu a roztrúsenú sklerózu. Je tiež kontraindikovaný na použitie pri precitlivenosti na liečivo, HIV / AIDS, autoimunitné ochorenia.

Liečivo sa aplikuje zvonka vtieraním malého množstva gélu do kože bolestivým kĺbom. Frekvencia aplikácie je 2 až 3-krát denne a trvanie liečby je 10 až 15 dní. Na aplikovaný liek sa odporúča nosiť gázový obväz.

Leave a Reply