Zoznam chronických chorôb, príčin a symptómov

Zoznam chronických chorôb u detí a dospelých

Chronické ochorenie je ochorenie, ktoré sa nedá rýchlo vyliečiť tradičnými metódami, môže trvať roky alebo dokonca celý život, sprevádzané obdobiami remisie a relapsu…

Chronické choroby sa obvykle prejavujú bez výrazných symptómov, ale pravidelne sa prejavujú provokatívnymi faktormi. Bohužiaľ, chronické ochorenie môže sprevádzať človeka na celý život. Podľa štatistík je viac ako 60% ročných úmrtí spôsobených chronickými problémami s Move & Flex.

Kardiovaskulárne ochorenie

Opis chronických ochorení kardiovaskulárneho systému

Zoznam chronických chorôb je veľmi dlhý. Kardiovaskulárne ochorenie spôsobuje smrť, väčšinou u starších ľudí.

Najbežnejšie z nich sú:

 • Ateroskleróza Veľmi časté arteriálne ochorenie. Toto už možno nazvať epidémia. Zvyčajne to začína u mládeže a postupne získava na sile. Ateroskleróza môže byť zdedená alebo získaná v životnom procese v dôsledku zlých návykov a iných chorôb. Toto ochorenie ničí steny tepien a postupom času spôsobuje plaky, ktoré spôsobujú infarkty a náhlu smrť…
 • Koronárne srdcové choroby. Je to nebezpečné chronické ochorenie srdca, ktoré poškodzuje koronárne tepny a narúša fungovanie srdca. Existuje niekoľko typov tohto ochorenia, z ktorých niektoré spôsobujú infarkt myokardu a smrť, zatiaľ čo iné sú menej škodlivé. Najnebezpečnejšou formou je bezbolestná forma, pretože osoba nie je o chorobe informovaná. Dá sa zistiť iba vykonaním EKG..
 • Chronická myokarditída Myokarditída je zápal srdcového svalu zvyčajne spôsobený infekciou. Môže byť asymptomatická alebo sprevádzaná bolesťou na hrudníku a arytmiou. Mierna forma ochorenia je liečiteľná a závažnejší priebeh chronickej myokarditídy spôsobuje smrť.
 • Kardiomyopatia Toto ochorenie je nebezpečné, pretože jeho príčiny sú stále nejasné. Srdcový sval sa rozširuje v dôsledku podvýživy a potom sa roztiahne a postupne sa rozpadá, čo spôsobuje náhlu smrť.

Infekčné choroby

Opis chronických infekčných chorôb

Niektoré vírusy a baktérie môžu spôsobiť chronické infekcie..

Najbežnejšie vírusové chronické infekcie sú:

 • Herpes. Vírus je celkom nepredvídateľný. Môže ovplyvniť takmer akúkoľvek časť pokožky, orgánov a tkanív. Vyskytuje sa na rôznych miestach. Primárny opar je často sprevádzaný komplikáciami, po ktorých nasledujú pretrvávajúce relapsy vo forme opary, oparu pohlavných orgánov, stomatitídy atď…
 • Cytomegalovírus. Vírus je schopný spôsobiť celý rad chorôb a vyvolať imunitnú obranu. Tehotné ženy sú vždy testované na cytomegalovírusovú infekciu, pretože je často vrodená a prenášaná z matky na plod. To môže mať rôzne podoby, od predčasného vývoja po vývojové oneskorenie..
 • HPV Toto ovplyvňuje epitelové bunky a sliznice. Vírus spôsobuje rôzne bradavice a papilómy na ľudskom tele a môže sa tiež stať provokatárom onkológie..

Pľúcne choroby

Opis chronických pľúcnych chorôb

Chronické choroby pľúc zahŕňajú:

 • CHOCHP (chronická obštrukčná choroba pľúc). Je to zmes bronchitídy a emfyzému. Je to hrozba v reálnom živote, pretože bráni osobe v normálnom dýchaní. Pacientka má dýchavičnosť, pretrvávajúci kašeľ so spútom. Toto ochorenie môže v priebehu rokov postupovať a bohužiaľ ho nemožno liečiť..
 • Chronický pľúcny absces. Akútna forma môže postupovať až chronicky. Hnis sa hromadí v pľúcnom tkanive a spôsobuje zápal. Abcesy sa liečia antibiotikami, ale chirurgická liečba je najproduktívnejšia. Odstraňuje pľúcnu oblasť spolu s tvorbou hnisu.
 • Chronická bronchitída V dôsledku nepriaznivých faktorov (fajčenie, prach, dym) sa bronchiálne tkanivo mení a stáva sa náchylným na infekcie. Vyskytuje sa chronický zápal priedušiek, ktorý sa neustále zhoršuje a pretrváva roky..
 • Bronchiálna astma. Je to chronický zápal dýchacích ciest, sprevádzaný obdobím ťažkej dýchavičnosti, kašeľ s najmenším podráždením..

Chronické detské choroby

Deti môžu mať rovnaké chronické ochorenia ako dospelí. Môžu byť vrodené alebo získané, keď sa akútna forma časom stane chronickou.

Detskí lekári poznamenávajú, že v mnohých prípadoch závisí mobilita a flexibilita dieťaťa od ostražitosti rodičov..

 • Chronická pyelonefritída. Matky by mali dôkladne sledovať frekvenciu močenia ich dieťaťa. Ak je objem moču malý, zakalí sa a má štipľavý zápach, je alarmujúci. Infekcia v obličkovom tkanive spôsobuje zápal, bolesť a močenie. Dokonca ani po liečbe antibiotikami nie je pochýb o tom, že sa choroba znova nezhorší..
 • Diatéza. Pomerne bežné u detí. Koža dieťaťa sa stáva veľmi citlivou. Keď sa objavia dráždivé látky (jedlo, lieky, prach atď.), Okamžite sa objaví reakcia, ktorá je vyrážka, začervenanie. Lekári majú tendenciu si myslieť, že príčinou je črta imunitného systému dieťaťa.
 • Rakety. Nedostatok vitamínu D alebo poruchy metabolizmu majú za následok, že krivica spôsobuje nebezpečné zmeny v rastúcich kostiach dieťaťa. Nervový systém tiež trpí. Dieťa sa stáva nepokojným, podráždeným. Kosti lebky, nôh, chrbtice, hrudníka sú ohnuté. Celý stav sa zhoršuje: dieťa je často choré, trpí dýchavičnosťou.
 • Chronická bronchitída Bronchitída je u detí pomerne častá. Je to kvôli nepriaznivým podmienkam prostredia a rastúcim alergickým reakciám. Deti s chronickou bronchitídou vyžadujú osobitnú starostlivosť: strava, neustála podpora imunitného systému, ochrana pred infekčnými chorobami. Takéto deti sú obzvlášť ťažké v škôlke a často ochorejú na dlhú dobu.
 • Reumatizmus Streptokokové infekcie alebo dedičné faktory vedú k rozvoju chronického ochorenia postihujúceho srdce, krvné cievy a kĺby. Prvé príznaky sa môžu objaviť veľmi rýchlo. Toto ochorenie je pomalé. Počas exacerbácie sa kĺby opuchnú, boľavé a teplota stúpa. Dieťa má problémy s malým pohybom.

Obličky a močový mechúr

Opis chronických chorôb obličiek a močového mechúra

Hlavnou funkciou obličiek je čistenie krvi a odstraňovanie rôznych látok z tela. Zhoršená funkcia obličiek spôsobuje rôzne komplikácie a choroby.

 • Pyelonefritída. Infekcia vstupuje do obličiek krvou a spôsobuje zápal. Dôvodom je niekedy oslabená imunita aktiváciou baktérií a mikroorganizmov už v tele. Pre človeka je ťažké močiť a bolí sa spodná časť chrbta. Chronická pyelonefritída sa zhoršuje s podchladením.
 • Chronická cystitída Cystitída sa nazýva zápal sliznice močového mechúra. Ženy najčastejšie trpia niečím, čo súvisí s anatomickými vlastnosťami. Chronická cystitída je zriedka sprevádzaná silnou bolesťou a jej príznaky sú rovnomernejšie. Ak je príčinou chronická infekcia, mala by sa liečiť ako prvá.
 • Obličkové kamene. Podvýživa a životný štýl, ako aj zhoršený metabolizmus obličiek, majú za následok kamene a piesok. Pri pohybe močovodom spôsobujú bolesť. Liečba sa môže líšiť v závislosti od typu, veľkosti a umiestnenia kameňa: drogy, chirurgické alebo endoskopické.

Viac informácií o liečbe chronickej pyelonefritídy nájdete vo videu..

Chronické gastrointestinálne choroby

Pretože niekoľko orgánov vstupuje do gastrointestinálneho traktu, zoznam chronických gastrointestinálnych ochorení je pomerne veľký.

Zvážime najbežnejšie:

 • Chronická gastritída. Pri gastritíde sa zápal žalúdka zapáli. Existujú bolesti brucha, najmä na lačný žalúdok a v rozpore so stravou. Chronická gastritída si vyžaduje prísnu stravu.
 • Chronická pankreatitída Veľmi časté ochorenie, ktorého príčina nie je vždy známa. Prerušenie odtoku pankreatickej šťavy spôsobuje, že sa železo samo trávi. Liečba spočíva v konzumácii enzýmov a stravy..
 • Chronická kolitída. Výraz “kolitída” môže skrývať rôzne patológie, procesy a choroby. Najčastejšou indikáciou je zápal hrubého čreva. Pacientka má bolesti brucha, plynatosť, nevoľnosť.

Urogenitálny systém

Chronické choroby urogenitálneho systému

Rôzne infekcie a zápalové procesy v tele zvyčajne spôsobujú chronické ochorenia močového ústrojenstva:

 • Uretritída. Je to sexuálne prenosný zápal močovej trubice. U žien sú príznaky uretritídy veľmi podobné príznakom cystitídy. Hlavnými príznakmi sú uretrálny hnis, svrbenie a pálenie v perineu, bolestivé močenie. Chronická uretritída môže u mužov spôsobiť prostatitídu a neplodnosť u žien. Ošetruje sa antiseptikami.
 • Prostatitis. Chronický zápal prostaty sa vyskytuje približne u 30% mužov mladších ako 50 rokov. Prostatitída môže spôsobiť infekcie alebo stuhnutosť tekutín. V prvom roku nie sú žiadne zjavné príznaky, človek sa cíti dobre a nemá vážne problémy. Po chvíli však existujú problémy s erekciou.
 • Orhei. Je to chronický zápal semenníkov, ktorý je výsledkom akútneho prechodu na chronický. Drogová terapia je určená na zmiernenie zápalu a udržanie celkového stavu tela.
 • Epididymitída. Zápal epididymis sa môže prejaviť ako choroba alebo ako komplikácia na pozadí iného ochorenia. V perineu je bolesť, miešok opuchne a zčervená. Príznaky chronickej epididymitidy sa objavujú iba počas exacerbácie.
 • Adnexitas. V prvom rade je výskyt gynekologických ochorení zápalom maternice. Je to nebezpečné, pretože je asymptomatické a spôsobuje mnoho komplikácií, ako napríklad hnisavý zápal a priľnavosť na vajcovody..

Najmä liečba chronických ochorení urogenitálneho traktu sa začína základnou príčinou, inak relaps nebude trvať dlho.

Leave a Reply